loader

Revita pojawi się jeszcze w tym roku

Nie muszę chyba nikomu z was mówić, co sądzę o gatunku roguelike. Myślę, że w przeszłości wyraźnie zaznaczyłem, że jest to mój ulubiony gatunek gier wideo i prawdopodobnie jeden z moich ulubionych. Nie zamierzam się nad tym rozwodzić, ale zamierzam opowiedzieć wam o Revicie, nowej grze z gatunku roguelike, która została zapowiedziana na koniec tego roku.

Stworzona przez Benjamina Kiefera, bardzo utalentowanego człowieka, który posługuje się również pseudonimem BenStar, Revita zostanie wydana przez ludzi z Dear Villagers. Ta dwójka właśnie ogłosiła swoją współpracę i opublikowała pierwszy, pełen akcji zwiastun tej ciekawie brzmiącej gry. Wiemy również, że Revita ukaże się na Steamie i to jeszcze w tym roku, ale dokładna data nie została jeszcze potwierdzona.

W Revita gracze muszą wspiąć się na złowieszczą wieżę zegarową, pokonując serię proceduralnie generowanych pomieszczeń i trudnych walk z bossami na drodze do odzyskania utraconych wspomnień.

Ciekawym i nieco niebezpiecznym aspektem rozgrywki w grze Revita będzie możliwość wymiany cennego zdrowia na jeden z serii losowych ulepszeń. Doda to dodatkowy, pełen niepokoju wymiar do tego, co już teraz jest zdecydowanie nerwowym doświadczeniem. Ten tytuł dosłownie wyzywa graczy do tańca na ostrzu noża.

"Niektórzy ludzie spędzają swój czas grając w gry w gatunkach, które kochają, ja wolę je tworzyć!" powiedział Benjamin. "Ta gra to list miłosny do platformówek akcji, roguelitów, gier twin-stick i ludzi, którzy w nie grają".

Revita już teraz posiada kilka interesujących funkcji. Oprócz podróży przez wieżę zegarową, gracze są również zaproszeni do zbadania tajemniczej linii metra, która jest z nią połączona. Obszar ten jest zarażony potworami i wypełniony kolorowymi postaciami, które mogą pomóc Ci w poszukiwaniach.

Jak w przypadku wszystkich dobrych gier tego gatunku, Revita otwiera drogę do nieograniczonych możliwości budowania postaci. W każdym biegu znajdziesz inne przedmioty i power-upy, co zmusi cię do zmiany podejścia i dostosowania stylu gry w locie. Jest też kilka opcji, których możesz użyć, aby dostosować grę do swoich upodobań. Obejmują one możliwość spowolnienia czasu, wyboru poziomu wspomagania celowania, który najbardziej ci odpowiada, oraz nadawania wrogom kolorowych konturów, aby ułatwić ich śledzenie. Jest to poziom personalizacji, który naprawdę zasługuje na pochwałę.

Revita zdecydowanie wydaje się być grą, na którą powinni zwrócić uwagę fani gier typu twin-stick i roguelike. Ja również będę miał oczy szeroko otwarte do czasu premiery. W międzyczasie pokażmy wam ten zwiastun. Zawsze miło, gdy dają ci coś, na co możesz sobie pogwizdać.

Zobacz

Wraz z końcem lutego, wygląda na to, że wiosna już zaczyna się pojawiać. Tam skąd pochodzę, luty jest zazwyczaj miesiącem, w którym nikt nie wychodzi na zewnątrz, z wyjątkiem ekstremalnych sportowców, którzy są gotowi stawić czoła temperaturom poniżej zera. Ja, jak wielu innych, wolę zostać w domu, aby uniknąć brutalnej zimowej pogody. A co jest lepszym sposobem na...

Kto więc lubi dobry western? Jest to gatunek, który jest pełen akcji i milion możliwych fabuł. Ze względu na to, że jest to bardziej ustawienie, a nie gatunek gier per-say, jest mnóstwo rzeczy, które można z nim zrobić; od strzelanki do RPG jest miejsce dla wszystkich stylów. To powiedziawszy, w przyszłym miesiącu na ekranach waszych konsol pojawi się nowa pozycja. Nazywa się...

Wspominałam już o tym milion razy, ale absolutnie uwielbiam odrobinę nostalgii. Wszystko, co przywołuje wspomnienia o czymś z lepszych czasów, kiedy nie musiałem robić irytujących rzeczy, jak zachowywanie się jak dorosły, naprawdę mnie rozwesela. Wiem, że nie jestem jedyny, ale w przypadku dewelopera Teradile, mam pokrewną duszę. Gra będziemy patrzeć na dzisiaj jest Nightfall...