Worms Armageddon Download
Worms Armageddon Download

Worms Armageddon Download

Gatunek

Casual, Multiplayer, Platformowa, Strategiczna

Data wydania

22 Grudnia 1999

twórca gry

Team17

wydawca

MicroProse

Pobrano: 1657 razy
Waga: 598,67 MB
Polska wersja językowa
Działający tryb multiplayer

Worms Armageddon to komputerowa strategiczna gra turowa, wyprodukowana przez brytyjskie studio Team17 i wydana w 1999 roku przez MicroProse. Worms Armageddon gracz kieruje drużyną składającą się z najwyżej ośmiu dżdżownic, których zadaniem jest pokonanie drużyny przeciwnika. By osiągnąć ten cel, gracze mają do dyspozycji szeroki asortyment broni.


Zalety

Pełna wersja po Polsku
Wciągająca
Bardzo zabawna
Przypomina dzieciństwo
Świetny klimat

10 / 10

wady

Tryb multiplayer dostępny po dodaniu moda

Pełna wersja Worms Armageddon Download

Seria Worms, stworzona przez brytyjski software house Team17, narodziła się na Amidze w 1995 roku. Ze względu na sukces pierwszego tytułu z sagi, zatytułowanego po prostu Worms, kolejne epizody były konwertowane na wiele innych platform. Począwszy od prymitywnych kartridży Sega Mega Drive do bardziej nowoczesnych CD-ROM-ów Playstation, od komputerów PC do konsol nowej generacji, seria nie ucierpiała z powodu upływu czasu, zachowując swój nieodparty urok. Twórcy, nie naruszając oryginalnej struktury rozgrywki, od czasu do czasu ograniczają się do poprawiania i udoskonalania niektórych aspektów gry, takich jak grafika, balans poziomów trudności czy sztuczna inteligencja, aby produkcja nadążała za duchem czasu. Na coraz bardziej zglobalizowanym rynku gier wideo, często pochłanianym przez wysokobudżetowe produkcje i charakteryzującym się niezwykłą zmiennością i fluktuacją gustów użytkowników, niewiele jest serii niskobudżetowych, które wciąż mogą poszczycić się rzeszą fanów. Najnowsza gra firmy Team17, Worms 2: Armageddon, zadebiutowała zeszłego lata na Xbox Live Arcade, a teraz trafiła do Playstation Store. PSN potwierdza zatem, że jest zarówno cenną wizytówką dla małych firm produkujących oprogramowanie, które chcą być widoczne, jak i ważną gałęzią przemysłu gier wideo, która może wprowadzać na rynek sprawdzone już tytuły z pominięciem tradycyjnego rynku detalicznego.

Ci, którzy nie znają serii, powinni wiedzieć, że czeka ich zdecydowanie niekonwencjonalna gra strategiczna. Tym razem nie dowodzisz rzymską centurią, która musi odpierać hordy barbarzyńców, ale stajesz na czele małej kolonii niepokornych annelidów. Gra ma strukturę klasycznej dwuwymiarowej strategicznej gry turowej, w której celem gracza jest sterowanie drużyną składającą się z czterech lub więcej robaków i pokonanie przeciwnej frakcji za pomocą broni, specjalnych przedmiotów i wykorzystując morfologię scenariuszy. Osoby niezaznajomione z mechaniką gry w sagę nie powinny wpadać w panikę: wyczerpujący samouczek podzielony na trzy części zilustruje główne polecenia. Krzywa uczenia się nie jest wcale stroma, za pomocą cyfrowego krzyżyka lub lewego drążka analogowego będziemy poruszać naszymi bohaterami w minigrze, naciskając przycisk koła przywołamy panel broni i przedmiotów, a kwadratowym przyciskiem wykonamy skok.

Prawy drążek analogowy służy do kierowania kamerą, a górne przyciski grzbietowe mogą być wykorzystywane do przybliżania i oddalania w poszukiwaniu potencjalnych celów. Podczas szkolenia zapoznamy się również z niektórymi rodzajami broni, które znajdują się na naszym wyposażeniu, takimi jak strzelba, bazooka czy napalm. Aby trafić w cel, trzeba go wykadrować za pomocą specjalnego celownika i dokładnie obliczyć trajektorię i siłę ognia. Początkowo nasz arsenał będzie ograniczony, ale w miarę zbierania skrzyń z bronią rozrzuconych po poziomach będzie się on powiększał o uzis, mołotowy, granaty, pompy gazowe, a nawet straszną owcę. W tym odcinku pojawiło się też kilka nowych rodzajów broni, takich jak paralizator, super paralizator i elektromagnes. W zestawie znajduje się również zestaw przydatnych przedmiotów, takich jak lina do pokonywania przeszkód, spadochron do miękkiego lądowania na ziemi, młot pneumatyczny do kopania w ziemi oraz plecak odrzutowy z napędem, idealny do szybkiego przemieszczania się z jednego punktu do drugiego.

Wymagania minimalne dla gry Worms Armageddon Pełna Wersja

  • OS: Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10
  • Procesor: Intel Core 2 Duo, AMD 64×2 albo lepsze
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce 8600GT (256MB), AMD/ATI Radeon HD3650 256MB, Intel HD3000 albo lepsze
  • Pamięć RAM: 2 GB
  • Dysk Twardy: 2 GB

Zalecane wymagania dla Worms Armageddon Pobierz:

  • OS: Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10
  • Procesor: Intel Core 2 Duo, AMD 64×2 albo lepsze
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce 8600GT (256MB), AMD/ATI Radeon HD3650 256MB, Intel HD3000 albo lepsze
  • Pamięć RAM: 2 GB
  • Dysk Twardy: 2 GB

Worms Armageddon mechanika, rozgrywka i nowości

Zobaczmy teraz, jakie są główne tryby gry. Rozgrywka dla jednego gracza podzielona jest na trzy części: kampanię, szybką grę i trening. Kampania to najciekawsza część gry, obejmująca 35 misji na różnych poziomach, rozgrywających się w sześciu różnych obszarach Armagedonu. W grze znajdzie się również pięć dodatkowych misji, które będziemy mogli później kupić w specjalnym sklepie. Przed rozpoczęciem przygody będzie można dostosować wygląd i skórki naszych robaków, a także nazwę naszej drużyny, styl tańca zwycięstwa i kształt nagrobków. Mimo że gra ma wyraźnie zręcznościowy charakter, nigdy nie jest nudna ani przewidywalna, a wszystkie poziomy stanowią dobre wyzwanie, nie stając się przy tym frustrujące. W ciągu sześćdziesięciu sekund, które mamy do dyspozycji na każdą turę, będziemy musieli dokładnie przemyśleć najlepszą strategię ataku, ponieważ improwizowanie przypadkowych ruchów brutalnie wystawi nas na ostrzał wroga. Na powodzenie ofensywy wpływa kilka czynników, takich jak rodzaj wybranej broni, siła wiatru i kalibracja paraboli ognia.

Wyliczając odpowiednie sposoby i wyczucie czasu, będziemy w stanie stworzyć serię prawdziwie zabójczych kombinacji, które przebiją się przez linie wroga jak ostrze przez masło. Nie należy lekceważyć tzw. przyjacielskiego ognia, ponieważ jeśli umieścimy dynamit lub granat zbyt blisko jednego z naszych towarzyszy, to upieczemy go w punkt! Zdrowie każdego robaka, które można odnawiać za pomocą zestawów medycznych, jest przedstawione w formie liczbowej, natomiast ogólną energię drużyny można łatwo wyświetlić za pomocą paska u góry ekranu. Co więcej, nasze parzydełkowce nie potrafią pływać, więc wrzucenie ich do wody oznacza pewną śmierć. W miarę przechodzenia kolejnych misji poziomy będą stawały się coraz trudniejsze, z coraz bardziej agresywnymi przeciwnikami, przeszkodami i pułapkami rozmieszczonymi wszędzie. Aspektem, który najbardziej charakteryzuje całkowicie dwuwymiarowe scenariusze, jest możliwość niszczenia różnych elementów środowiska. Umieszczenie dynamitu w pobliżu ściany skalnej spowoduje jego eksplozję, pozostawiając w tym miejscu mały krater. Będziesz mógł zdemolować każdą część ekranu, dając życie orgii deflagracji naprawdę ekscytujące.

Sztuczna inteligencja została znacznie ulepszona w stosunku do poprzednich rozdziałów, a wrogowie są teraz pogrupowani w makrokategorie w zależności od ich osobowości. Są na przykład lekkomyślni, którzy nie będą się zbytnio martwić o swoje zdrowie, mściwi, którzy będą ślepo ścigać ostatniego robaka, który ich zaatakował, oraz stratedzy, którzy są bardziej taktyczni, a przez to bardziej wyrafinowani pod względem inteligencji. Aby doskonalić swoje umiejętności celowania, wystarczy przejść do sekcji treningowej, gdzie znajdują się różne strzelnice, pozwalające modyfikować otoczenie i rozmieszczenie celów. Innym ciekawym aspektem gry jest gromadzenie kredytów, które można wydać w specjalnym sklepie. W tym sklepie znajdziemy nowe środowiska, przedmioty, hełmy i broń, które można wykorzystać w grach wieloosobowych.

Najlepsza część 🙂 Spędziłem setki godzin dobrze się bawiąc. Najlepiej grało się z kolegami. Chyba odświeżę sobie i pogram z żoną. Gra zasługuje na mocne 10, bo niestety skala nie przewiduje więcej 🙂

Worms Armageddon Pobierz — Dlaczego Warto Skorzystać Z Naszego Serwisu?

✓ Prędkość pobierania bez ograniczeń. Wszystkie nasze pliki znajdują się na serwerach bez limitu pobierania
✓ Bezpieczeństwo. Nasza strona posiada aktywny certyfikat SSL, a pliki udostępniane społeczności skanowane są przy pomocy zaktualizowanych programów antywirusowych.
✓ Satysfakcja. Korzystając z naszego serwisu, możesz być pewny, że otrzymasz to, po co przyszedłeś.
✓ Dobra zabawa. Wiesz jaką grę pobierasz, dzięki czemu wiesz, że będziesz się przy niej świetnie bawić.
✓ Pewność. Jako nieliczni oferujemy w pełni działające, wcześniej przez nas sprawdzone gry. Na wielu innych tego typu stronach możesz znaleźć niekompletne pliki, przez co gra nie będzie działać poprawnie. U nas masz gwarancję, że dany tytuł działa poprawnie.

Skąd pobrać Worms Armageddon?

Worms Armageddon możesz bez problemu pobrać na naszym portalu gamesol.pl korzystając z nowoczesnych serwerów pozwalających pobierać w prędkości nawet do 100 Mb/s.

Worms Armageddon Download jest w pełni spolszczoną grą, w którą możesz zagrać już dziś. Przed uploadem plików na serwery pozwalające pobierać gry bez limitu, zainstalowaliśmy grę na systemie Windows 10, a także dokładnie ją przeskanowaliśmy. Dzięki temu masz pewność, że wybrana gra będzie działać na Twoim komputerze, a Twój sprzęt nie będzie zagrożony.

Musisz także wiedzieć, że nie namawiamy Cię do skorzystania z naszego portalu. Jeżeli chcesz pobrać daną grę, to możemy Cię zapewnić, że udostępniamy w pełni działającą grę z dodatkami. Sam zdecyduj, czy chcesz skorzystać z naszej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Brak komentarzy do wyświetlenia.