loader

Retro-Machina montuje się tej wiosny

Gatunek puzzle, (moim skromnym zdaniem) jest jednym z najbardziej wszechstronnych gatunków tam. Powodem tego jest to, że istnieje tak wiele sposobów, w których możemy opodatkować nasze mózgi. Na jednym końcu spektrum mamy gry słowne i łamigłówki liczbowe, które ludzie kończą od zawsze, a na drugim takie jak Myst. Jeśli ktoś z was ukończył Myst i Riven bez pomocy, to albo jest geniuszem, albo kłamie, obie te gry były szalenie trudne. To samo odnosi się do Świadka, faktycznie, dla tych z was, którzy liczą ostatnie pięć lat lub tak jako "stary". Wszystko to jest powiedziane, gatunek puzzle jest jednym z moich ulubionych i zawsze miło jest zobaczyć nowy wpis do jego piętnowanych szeregów. W tym konkretnym przypadku, mam na myśli Retro Machina, który jest przeznaczony do ekranów tej wiosny.

Retro Machina stawia cię w roli małego robota w świecie, który jest pozbawiony człowieczeństwa. Jest to świat, w którym inne automaty wykonują swoje zadania dla rasy, która już ich nie potrzebuje. Twoim zadaniem będzie znalezienie sposobu na naprawienie siebie i znalezienie odpowiedzi na wielką tajemnicę "kto i dlaczego zbudował to miejsce?".

W Retro Machina powrócisz do Endeavor City. Tutaj postarasz się dotrzeć do sedna sprawy, gdy twój nowy robotyczny przyjaciel przejmie kontrolę nad swoim mechanicznym krewnym. W tym celu będziesz hakować swoją drogę przez pięć pięknych i unikalnych biomów, rozwiązując zagadki, unikając pułapek i unikając obrażeń ... lub gorzej.

Mówiąc o hakowaniu, nie będzie to przygoda, którą możesz przejść zupełnie sam. Będziesz musiał włamać się do innych robotów i wykorzystać je jako sojuszników w rozwiązywaniu zagadek lub jako dodatkową pomoc w walce z niektórymi z bardziej niebezpiecznych przeciwników, z którymi przyjdzie ci się zmierzyć po drodze. Jak już wspomniałem, niektórych zagadek po prostu nie da się rozwiązać samemu i będziesz musiał wykorzystać swoje umiejętności w pozyskiwaniu pomocy od lepiej wyposażonych kumpli, aby je pokonać.

Lokacje, po których przyjdzie ci się poruszać w Retro Machina są równie piękne, co wyjątkowe. Biomy, które będziesz odkrywać, obejmują opuszczone laboratoria Nucleonics Labs, podupadłe Atomic City, Wet-and-Wild (o wiele bardziej mokre niż kiedyś) Marine Nation i wreszcie tajemniczą i imponującą Serendipity Mountain.

Jeśli chodzi o dźwięk i estetykę, Retro Machina jest wierna swojej nazwie. Inspiracją dla tej gry są takie sławy science-fiction jak Arthur C. Clarke, Isaac Asimov i legendarny futurystyczny artysta koncepcyjny Jacque Fresco. Ścieżka dźwiękowa została skomponowana przez projekt muzyki elektronicznej znany jako Scandroid. Hybrydowe dźwięki z lat 80. i syntezatorów powinny bardzo pasować do stylu gry.

Jeśli masz ochotę na odrobinę łamigłówek akcji, ale nie jesteś pewien, czy chcesz wydać ciężko zarobione pieniądze, dlaczego nie wypróbować dema? Demo Retro Machina jest dostępne na Steamie dla tych z Was, którzy szukają kopii na PC. Posiadacze PS4, Xbox One i Switch zobaczą swoje wersje gry w późniejszym terminie, wiosną, wraz z pełną wersją na PC.

Zobacz

Posiadacze Nintendo Switch mogą już doświadczyć pierwszego rozszerzenia do gry Science Fiction Action-RPG The Outer Worlds, ponieważ The Outer Worlds: Peril on Gorgon jest już dostępne do pobrania na popularną konsolę hybrydową Nintendo. Deweloper Obsidian Entertainment i wydawca Private Division ogłosili, że posiadacze Switcha mogą już 10 lutego zbadać upadek projektu Gorgon w...

Deweloper i wydawca Oddworld Inhabitants opublikowali nowy zwiastun swojej nadchodzącej gry Oddworld: Soulstorm, pokazując niektóre z nowych funkcji rozgrywki w platformówkach action-adventure. Oddworld: Soulstorm ukaże się wiosną tego roku na PC, jako czasowy exclusive w Epic Game Store, PlayStation 4 i PlayStation 5. Najnowsza przygoda Oddworld Inhabitants to reimaginacja kultowego...

Bycie starszym nie może być przyjemne. Wszystko pęka, gdy się poruszasz, masz bóle w miejscach, o których istnieniu nie miałeś pojęcia, a twoja pamięć nie jest już taka, jak kiedyś. To powiedziawszy, są to prawdopodobnie drobne skargi i dosłownie, wszystko może być sklasyfikowane jako o wiele gorsze. Biorąc "o wiele gorsze" na następny poziom, Just Die Already jest komiczną...