loader

SEGA zapowiada Captain America: Super Soldier na prawie wszystko

SEGA i Marvel zapowiedziały dziś grę Captain America: Super Soldier na 2011 rok na DS, PSP, PS3, Wii i Xbox 360.

Ogłoszenie to pojawia się prawie rok po tym, jak Marvel ujawnił grę w raporcie finansowym, obok gry opartej na Thorze.

"Gracze gier wideo na całym świecie mogą teraz stać się ikonicznym super bohaterem Marvela - Kapitanem Ameryką", powiedział Gary Knight, starszy wiceprezes ds. marketingu w SEGA Europe i SEGA America.

"Captain America: Super Soldier stawia graczy w roli super-żołnierza, dzierżącego legendarną tarczę Kapitana Ameryki. Bliska współpraca z Marvelem gwarantuje, że dostarczamy produkt takiego kalibru, na jaki zasługują gracze i fani komiksów i jest to partnerstwo, z którego jesteśmy dumni tutaj w firmie SEGA."

W grze gracze wcielają się w Kapitana Amerykę, który stawia czoła Red Skullowi i jego armii w trzecioosobowej przygodzie akcji osadzonej w czasach II wojny światowej.

Dzierżąc tarczę Kapitana, gracze zaangażują się w "płynną walkę i akrobatyczną platformę, aby przeniknąć do tajemniczego zamku Hydry i walczyć z niesławnym Żelaznym Krzyżem, siłami Hydry i mnóstwem nikczemnych wrogów służących Czerwonej Czaszce".

Oto więcej z informacji prasowej:

Kapitan Ameryka: Super Soldier łączy w sobie bardzo atletyczny system walki z płynną platformówką i wysoce dostrojony zestaw ataków tarczą, jak Cap bada masywny zamek przekształcony instalacji wojskowej. Jego tarcza może być wykorzystywana na wiele sposobów: zdejmowanie wielu wrogów naraz, odbijanie nadlatującego ognia, rozwiązywanie zagadek i wspinanie się po ścianach. Gracze będą mogli ruszyć do walki z tarczą, mając w zasięgu ręki siłę pierwszego na świecie superżołnierza. Będą potrzebowali każdej części tej siły, aby pokonać zamek, który jest zarówno akrobatycznym placem zabaw dla fizycznych umiejętności Kapitana, jak i domem tajemnic z wrogami i niebezpieczeństwami na każdym kroku.

Autorem historii jest Christos Gage, co powinno ucieszyć fanów, a Gage napisał ją tak, aby "sceneria istniała w tym samym świecie, co nadchodzący film o tym samym tytule", ale przepełniona "wciągającymi zwrotami akcji, zaprojektowanymi tak, aby wzbogacić rozgrywkę o zupełnie nowe kinowe sekwencje akcji".

Wyreżyserowany przez Joe Jonstona film Captain America: The First Avenger w roli głównej występuje Chris Evans jako Steve Rogers/Kapitan Ameryka, a także Samuel L. Jackson jako Nick Fury, Hugo Weaving jako Czerwona Czaszka, Tommy Lee Jones jako pułkownik Chester Phillips oraz Stanley Tucci jako Abraham Erskine.

Zobacz

Posiadacze Nintendo Switch mogą już doświadczyć pierwszego rozszerzenia do gry Science Fiction Action-RPG The Outer Worlds, ponieważ The Outer Worlds: Peril on Gorgon jest już dostępne do pobrania na popularną konsolę hybrydową Nintendo. Deweloper Obsidian Entertainment i wydawca Private Division ogłosili, że posiadacze Switcha mogą już 10 lutego zbadać upadek projektu Gorgon w...

Gatunek puzzle, (moim skromnym zdaniem) jest jednym z najbardziej wszechstronnych gatunków tam. Powodem tego jest to, że istnieje tak wiele sposobów, w których możemy opodatkować nasze mózgi. Na jednym końcu spektrum mamy gry słowne i łamigłówki liczbowe, które ludzie kończą od zawsze, a na drugim takie jak Myst. Jeśli ktoś z was ukończył Myst i Riven bez pomocy, to albo jest...

Deweloper i wydawca Oddworld Inhabitants opublikowali nowy zwiastun swojej nadchodzącej gry Oddworld: Soulstorm, pokazując niektóre z nowych funkcji rozgrywki w platformówkach action-adventure. Oddworld: Soulstorm ukaże się wiosną tego roku na PC, jako czasowy exclusive w Epic Game Store, PlayStation 4 i PlayStation 5. Najnowsza przygoda Oddworld Inhabitants to reimaginacja kultowego...