loader

Spacebase Startopia jest prawie gotowa do wejścia na pokład!

Mam ogólną niechęć do gier budowlanych. Jest ku temu naprawdę szczery powód, a większość z nich wynika z dorastania w czasach, gdy były one niesamowite. Uwielbiałem takie tytuły jak Dungeon Keeper czy Theme Hospital. Te tytuły były dziwaczne, trudne i naprawdę regrywalne. Co najważniejsze, były zabawne, a to, według mnie, powinno stać ponad wszystkim innym. Potem pojawił się rynek mobilny z jego płatnymi ścianami, paskami energii i czekaniem na coś do zbudowania, a następnie splamił to, co było naprawdę pomysłowym gatunkiem. Teraz klony i łachy pieniędzy zalewają sklepy mobilne i niestety wiele z tych tytułów to budowniczowie, po prostu dlatego, że są łatwe do zrobienia pay-to-win. Po tym wszystkim, właśnie zauważyłem Startopia Spacebase i jego wyczarowanie wspomnienia tego, co gatunek budynku kiedyś był i nadal może być. Jeśli jesteście tacy jak ja, to zdecydowanie warto dowiedzieć się nieco więcej.

Spacebase Startopia będzie dostępna na PC poprzez Steam, Kalypso Store i Microsoft Store. Wersje na PS4/5 i XB zawitają na wasze ekrany już 26 marca. Gracze Switcha również będą mogli zdobyć swoją kopię, ale będą musieli poczekać do nieco późniejszego okresu w tym roku. Tytuł ten będzie posiadał zarówno wirtualne jak i fizyczne kopie dla tych z Was, którzy lubią kupować coś namacalnego. Jeśli się pospieszycie, możecie już teraz zamówić swoją cyfrową kopię na Steam, Kalypso Store lub Microsoft Store i otrzymać 10% zniżki w momencie premiery.

Spacebase Startopia to gra typu base-management osadzona w... zgadliście, kosmosie! Tytuł ten łączy klasyczne budowanie miast i zarządzanie bazami z odrobiną potyczek RTS, aby było ciekawie. Realmforge Studios robi co w ich mocy, aby tchnąć życie w klasyczny styl gry, starannie balansując mieszankę nostalgii i innowacji.

W Spacebase Startopia, osadzonej na stacji kosmicznej w kształcie pączka, wcielisz się w rolę dowódcy i będziesz musiał zarządzać bazą wypełnioną po brzegi kolorowymi kosmitami. Jeśli twoje umiejętności zarządzania sprostają zadaniu, być może uda ci się wyrzeźbić własną galaktyczną utopię wśród gwiazd. Nie będziesz jednak musiał robić tego wszystkiego sam; będziesz miał VAL, sardoniczną sztuczną inteligencję stacji, która będzie ci towarzyszyć przez cały czas.

Dzięki trzem trybom gry i w pełni udźwiękowionej kampanii dla pojedynczego gracza, w Spacebase Startopia znajdziesz wiele rzeczy, w które będziesz mógł się zagłębić. Dzięki ogromnej liczbie decyzji, które trzeba będzie podjąć, gra powinna dostarczyć wielu wrażeń zarówno weteranom gatunku, jak i nowicjuszom. Uważaj tylko na kosmicznych piratów, którzy zrobią wszystko, abyś miał naprawdę zły dzień.

Jak w każdej grze o zarządzaniu, możesz spodziewać się, że będziesz kręcił kilkoma talerzami. Twoi obcy pasażerowie będą mieli swoje własne potrzeby i pragnienia, które będą musiały być spełnione i nie oczekuj, że wszyscy będą na tej samej stronie. Kiedy nie będziesz dbał o zadowolenie obcych, będziesz produkował i handlował zasobami, aby osiągnąć zysk. Wśród tego wszystkiego możesz również znaleźć trochę czasu na sabotowanie swoich konkurentów.

Jeśli to wszystko brzmi jak twoja sprawa, lub tak jak ja, masz ochotę na odnowienie romansu z gatunkiem gier budowlanych, Spacebase Startopia może być dobrym wyborem. Jeśli chcesz zdobyć swoje 10%, nie będziesz miał na to zbyt wiele czasu, więc prawdopodobnie najlepiej będzie, jeśli już teraz wsiądziesz na łyżwy.

Zobacz

Posiadacze Nintendo Switch mogą już doświadczyć pierwszego rozszerzenia do gry Science Fiction Action-RPG The Outer Worlds, ponieważ The Outer Worlds: Peril on Gorgon jest już dostępne do pobrania na popularną konsolę hybrydową Nintendo. Deweloper Obsidian Entertainment i wydawca Private Division ogłosili, że posiadacze Switcha mogą już 10 lutego zbadać upadek projektu Gorgon w...

Gatunek puzzle, (moim skromnym zdaniem) jest jednym z najbardziej wszechstronnych gatunków tam. Powodem tego jest to, że istnieje tak wiele sposobów, w których możemy opodatkować nasze mózgi. Na jednym końcu spektrum mamy gry słowne i łamigłówki liczbowe, które ludzie kończą od zawsze, a na drugim takie jak Myst. Jeśli ktoś z was ukończył Myst i Riven bez pomocy, to albo jest...

Deweloper i wydawca Oddworld Inhabitants opublikowali nowy zwiastun swojej nadchodzącej gry Oddworld: Soulstorm, pokazując niektóre z nowych funkcji rozgrywki w platformówkach action-adventure. Oddworld: Soulstorm ukaże się wiosną tego roku na PC, jako czasowy exclusive w Epic Game Store, PlayStation 4 i PlayStation 5. Najnowsza przygoda Oddworld Inhabitants to reimaginacja kultowego...