loader

Rogue-lite strach w TOXICANT

Co może być gorsze od Survival-horrorowej rozwałki? Gra Survival-horror, która ma dziecko z Rogue-lite, a następnie każe ci niańczyć nowo powstałą przerażającą abominację. Nie zrozumcie mnie źle, to jest całkowicie moja opinia, oparta wyłącznie na moim uwielbieniu i zrozumieniu wszystkiego, co zawiera słowo Rogue i mojej ogólnej niechęci do bycia straszonym. Nie mogę sobie wyobrazić niczego, co wolałbym robić mniej niż oddawać się grze grozy wiedząc, że za każdym razem będzie inna. Jednak dla fanów strachu wśród was, to musi być spełnienie marzeń. Jeśli tak, to TOXICANT może okazać się strzałem w dziesiątkę.

TOXICANT to, jak już wspomniałem, gra Rogue-lite Survival-horror, która trafi na wasze ekrany 5 marca. Niektórzy z Was mogą już wiedzieć co nieco o tym tytule, ponieważ jest on w Early Access od sześciu miesięcy i otrzymał już kilka dużych aktualizacji. Ci z Was, którzy jeszcze nie wiedzą, mogą dowiedzieć się nieco więcej na Steam. Jeszcze tylko uwaga: gra będzie kosztować 9,99$, ale jeśli kupicie ją w pierwszym tygodniu, dostaniecie 10% zniżki.

W prawdziwym horrorze, nie podają nam streszczenia fabuły TOXICANT. Więc, wybaczcie, będziecie musieli sami się tego domyślić. Powiedziano nam, że odkryjecie informacje poprzez znalezienie notatek górników i tajnych dokumentów w grze. Spisek poszedł śmiertelnie źle, ale to i fakt, że badasz kopalnię pełną horrorów to suma tego, co wiemy.

Trzymając się tematu, będziesz używał takich przedmiotów jak kompasy, mapy, radiolatarnie i MonPro 2000, które pomogą ci poruszać się po głębinach kopalni. Będziesz też potrzebował wszelkiej możliwej pomocy. Pamiętasz, jak mówiłem, że to Rogue-lite? Tak, to znaczy, że poziomy, a więc i czające się w nich postacie są losowe. Będą one również coraz trudniejsze, im głębiej w kopalniach będziesz się zapuszczał. Niebezpiecznie jest myśleć, że dobra pamięć i świadomość sytuacyjna pomogą ci w tej grze; w TOXICANT nie będą one miały żadnego znaczenia.

Zastanawiasz się pewnie, jaki arsenał będziesz miał do dyspozycji, gdy staniesz przed tym przerażającym zadaniem? Cóż, to zależy wyłącznie od Ciebie. Jeśli uda ci się znaleźć jakiś sprzęt górniczy, który możesz wykorzystać jako broń, lub nawet jeśli będziesz miał szczęście, tarczę, tym lepiej. Jeśli nic nie znajdziesz, co powiesz na deskę z wbitym gwoździem? Dostaniesz też kilka przedmiotów do konsumpcji, które pomogą Ci w drodze. TOXICANT oferuje Ci menu z przeterminowanymi konserwami, toksycznymi grzybami, zjełczałym winem i nie tylko! Mnóstwo rzeczy, które utrzymają cię w zdrowiu, prawda?

Cóż, muszę powiedzieć, że brzmi to absolutnie zachwycająco! Jeśli lubisz gry grozy i nie cenisz sobie własnego zdrowia. Osobiście, jesteś bardziej niż mile widziany dla wszystkich mrożących krew w żyłach krzyków, które TOXICANT prawdopodobnie przyniesie. Ja będę robił coś innego, z dala od was, wariatów, których kręcą takie rzeczy.

Zobacz

Posiadacze Nintendo Switch mogą już doświadczyć pierwszego rozszerzenia do gry Science Fiction Action-RPG The Outer Worlds, ponieważ The Outer Worlds: Peril on Gorgon jest już dostępne do pobrania na popularną konsolę hybrydową Nintendo. Deweloper Obsidian Entertainment i wydawca Private Division ogłosili, że posiadacze Switcha mogą już 10 lutego zbadać upadek projektu Gorgon w...

Gatunek puzzle, (moim skromnym zdaniem) jest jednym z najbardziej wszechstronnych gatunków tam. Powodem tego jest to, że istnieje tak wiele sposobów, w których możemy opodatkować nasze mózgi. Na jednym końcu spektrum mamy gry słowne i łamigłówki liczbowe, które ludzie kończą od zawsze, a na drugim takie jak Myst. Jeśli ktoś z was ukończył Myst i Riven bez pomocy, to albo jest...

Deweloper i wydawca Oddworld Inhabitants opublikowali nowy zwiastun swojej nadchodzącej gry Oddworld: Soulstorm, pokazując niektóre z nowych funkcji rozgrywki w platformówkach action-adventure. Oddworld: Soulstorm ukaże się wiosną tego roku na PC, jako czasowy exclusive w Epic Game Store, PlayStation 4 i PlayStation 5. Najnowsza przygoda Oddworld Inhabitants to reimaginacja kultowego...