loader

Minute of Islands zabiera graczy w tajemniczą podróż

Jest coś niezwykłego w ilustracjach. Bez względu na to, ile lat minęło od czasu, gdy otworzyłem ulubioną książkę lub komiks z dzieciństwa, ilustracje są tak samo żywe, jak wtedy, gdy leżałem skulony w łóżku z moimi pluszakami. Dzieła sztuki to niesamowity sposób na opowiedzenie historii i wyrażenie emocji, a jest coś potężnego w tym, że te obrazy zapadają w pamięć aż do dorosłości. Bez względu na wiek, jest coś wyjątkowego w prostych, dziecięcych ilustracjach. Nawet projektanci gier wideo stawiają na prostotę. Ludzie często myślą, że dobra gra wideo wymaga najwyższej jakości grafiki lub najbardziej realistycznych postaci, ale czasami prostota jest lepsza.

Wydawca gier wideo, Mixtvision, opublikował niedawno zwiastun Minute of Islands, nadchodzącej przygodówki platformowej, która ukaże się 18 marca na Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, PC i Mac. Krótki zwiastun prezentuje niektóre z unikalnych lokacji i postaci, które gracze będą mogli odkryć. To świat rodem z Dalego wymieszany z Adventure Time, dzięki czemu jest zarówno kapryśny, jak i złowieszczy.

Akcja gry rozgrywa się na archipelagu, a jej bohaterką jest majsterkowiczka o imieniu Mo. Jej lejące się fioletowe włosy i żywy żółty płaszcz odróżniają ją od stonowanych odcieni wysp, które musi ocalić, naprawiając zepsute maszyny rozrzucone po całym świecie. Używając narzędzia zwanego Omni-Switch, Mo musi rozwiązywać zagadki i naprawiać zepsute urządzenia, aby ocalić swoją rodzinę, przyjaciół i świat, jednocześnie odkrywając coś głęboko w swojej podświadomości.

Minute of Islands obiecuje graczom przygodę pełną tajemnic i samopoznania, gdy prowadzą Mo przez różne przeszkody i napotykają mieszkańców wysp. Niektórzy z nich to gigantyczne stworzenia żyjące nad powierzchnią, podczas gdy inni kryją się głęboko pod ziemią, ukrywając się przed światem zewnętrznym. Instrukcje na ekranie pokazują, jak Mo musi użyć Omni-Switch, aby przejść obok każdej lokalizacji, jak ona pomaga przywrócić wyspy i pomaga stworzeniom. Oprócz rozwiązywania zagadek, gracze będą odkrywać szereg wizualnych narracji ustawionych do różnych ścieżek dźwiękowych podczas podróży z jednej wyspy na drugą.

Ta poetycka opowieść została już nominowana do wielu nagród, a twórcy gry udostępnili jej demo w ramach The Steam Game Festival. Jeśli nie możesz się doczekać pełnej wersji gry, która ukaże się w przyszłym miesiącu, wypróbuj demo i odkryj ten sugestywny świat, ciesz się piękną narracją i zanurz się w klimatycznej ścieżce dźwiękowej.

Zobacz

Posiadacze Nintendo Switch mogą już doświadczyć pierwszego rozszerzenia do gry Science Fiction Action-RPG The Outer Worlds, ponieważ The Outer Worlds: Peril on Gorgon jest już dostępne do pobrania na popularną konsolę hybrydową Nintendo. Deweloper Obsidian Entertainment i wydawca Private Division ogłosili, że posiadacze Switcha mogą już 10 lutego zbadać upadek projektu Gorgon w...

Gatunek puzzle, (moim skromnym zdaniem) jest jednym z najbardziej wszechstronnych gatunków tam. Powodem tego jest to, że istnieje tak wiele sposobów, w których możemy opodatkować nasze mózgi. Na jednym końcu spektrum mamy gry słowne i łamigłówki liczbowe, które ludzie kończą od zawsze, a na drugim takie jak Myst. Jeśli ktoś z was ukończył Myst i Riven bez pomocy, to albo jest...

Deweloper i wydawca Oddworld Inhabitants opublikowali nowy zwiastun swojej nadchodzącej gry Oddworld: Soulstorm, pokazując niektóre z nowych funkcji rozgrywki w platformówkach action-adventure. Oddworld: Soulstorm ukaże się wiosną tego roku na PC, jako czasowy exclusive w Epic Game Store, PlayStation 4 i PlayStation 5. Najnowsza przygoda Oddworld Inhabitants to reimaginacja kultowego...