loader

Nowy Oddworld: Soulstorm daje spojrzenie na kolejną przygodę Abe'a

Deweloper i wydawca Oddworld Inhabitants opublikowali nowy zwiastun swojej nadchodzącej gry Oddworld: Soulstorm, pokazując niektóre z nowych funkcji rozgrywki w platformówkach action-adventure. Oddworld: Soulstorm ukaże się wiosną tego roku na PC, jako czasowy exclusive w Epic Game Store, PlayStation 4 i PlayStation 5.

Najnowsza przygoda Oddworld Inhabitants to reimaginacja kultowego klasyka Oddworld: Abe's Exodus i bezpośrednim sequelem Oddworld: New 'n' Tasty, która sama była reimaginacją klasyka z PC i PlayStation 1 - Oddworld: Abe's Odyssey. Gracze przejmują kontrolę nad Abe'em, sympatycznym, ale niechętnym bohaterem Mudokonów, który nieumyślnie wywołał powstanie swoich współtowarzyszy uciśnionych Mudokonów w wydarzeniach z New 'n' Tasty. To jest teraz do Abe, aby przejść na tym i prowadzić swoich kolegów uciskanych pracowników Mudokon do wolności przeciwko planecie rządzącej władzy, opresyjne Magog Cartel. Abe musi użyć wszelkich narzędzi, jakie może dostać w swoje ręce, aby walczyć lub unikać swoich ciemiężców, pomagając poprowadzić swoich zwolenników do wolności. Gra stawia wybór w rękach graczy, ponieważ pozwala na zakres opcji, jak radzić sobie z zagadkami i wyzwaniami, które mogą ostatecznie wpłynąć na to, jak gra się rozgrywa. Gra posiada system karmy, zwany Quarma, który jest zaprojektowany, aby dać w czasie rzeczywistym informacje zwrotne dla graczy na temat tego, jak ich działania wpływają na świat wokół nich, ostatecznie wpływając na to, jak Abe, jak również jego koledzy Mudokons ", historia kończy.

Oddworld: Soulstorm zawiera 1000 Mudokonów, które Abe musi uwolnić i poprowadzić w bezpieczne miejsce podczas swojej przygody, a im więcej Mudokonów Abe uratuje, tym silniejsze stanie się powstanie. Platformówka action-adventure zawiera również system rzemiosła, który pozwala graczom tworzyć broń i narzędzia, które mogą być używane do pokonywania wrogów lub rozwiązywania zagadek. Narzędzia te mogą być nawet przekazane wyznawcom Abe'a, pozwalając im pomagać w walce z wrogami i przeszkodami, dając graczowi możliwość wyboru, jak wyznawcy Abe'a podejdą do swojej podróży.

Nowy zwiastun prezentuje również nowy, filmowy styl artystyczny gry, który czerpie z oryginalnych przygód Abe'a i rozwija go na potrzeby obecnej generacji. W platformówce zastosowano coś, co mieszkańcy Oddworld nazywają "perspektywą 2,9D", ponieważ nadal trzyma się ona tej samej formuły side-scrollingu, co Oddworld: Abe's Exodus zrobił z powrotem w 1998 roku, jednak duża część środowisk i postaci są wyświetlane w pełnym 3D. Projekt świata ma uzupełniać pokręcone poczucie humoru i mroczną fabułę przygód Abe'a, które według twórców gry zajmą około 15 godzin przy pierwszym przejściu. Gra zawiera również osiągnięcia i tablice liderów, które zachęcą entuzjastów do kontynuowania rozgrywki nawet po zakończeniu napisów końcowych.

Oddworld: Soulstorm ukaże się wiosną 2021 roku na PC, jako czasowy ekskluzywny dodatek do Epic Game Store, a także na PlayStation 4 i PlayStation 5. Więcej wiadomości i informacji na temat gry można znaleźć na oficjalnej stronie Oddworld Inhabitants.

Zobacz

Posiadacze Nintendo Switch mogą już doświadczyć pierwszego rozszerzenia do gry Science Fiction Action-RPG The Outer Worlds, ponieważ The Outer Worlds: Peril on Gorgon jest już dostępne do pobrania na popularną konsolę hybrydową Nintendo. Deweloper Obsidian Entertainment i wydawca Private Division ogłosili, że posiadacze Switcha mogą już 10 lutego zbadać upadek projektu Gorgon w...

Gatunek puzzle, (moim skromnym zdaniem) jest jednym z najbardziej wszechstronnych gatunków tam. Powodem tego jest to, że istnieje tak wiele sposobów, w których możemy opodatkować nasze mózgi. Na jednym końcu spektrum mamy gry słowne i łamigłówki liczbowe, które ludzie kończą od zawsze, a na drugim takie jak Myst. Jeśli ktoś z was ukończył Myst i Riven bez pomocy, to albo jest...

Bycie starszym nie może być przyjemne. Wszystko pęka, gdy się poruszasz, masz bóle w miejscach, o których istnieniu nie miałeś pojęcia, a twoja pamięć nie jest już taka, jak kiedyś. To powiedziawszy, są to prawdopodobnie drobne skargi i dosłownie, wszystko może być sklasyfikowane jako o wiele gorsze. Biorąc "o wiele gorsze" na następny poziom, Just Die Already jest komiczną...