loader

Dziwna rzeczywistość Everhood

Jako gracze jesteśmy wciągani przez różne rzeczy. Może to być cokolwiek, od ostrego refleksu i celności run-and-gun, przez tajemnice odkrywania nowego świata, po kopanie piłki... przepraszam fanów sportu, kocham was bardzo, ale nie rozumiem tego. To wszystko są bardzo oczywiste rzeczy, ale umiejętności potrzebne do różnych stylów nadają się do naszych indywidualnych znaków jako graczy i można powiedzieć wiele o osobie, patrząc na ich biblioteki gier. Najwyraźniej, jeśli spojrzysz na moją, zauważysz, że w najlepszym wypadku mam luźną śrubę, a w najgorszym prawdopodobnie potrzebuję poważnej pomocy. To powiedziawszy, mam głębokie zamiłowanie do tego, co dziwne i osobliwe, a gry, które to odzwierciedlają, zawsze trafiają na moją listę. Nowym dodatkiem do tej listy może być Everhood, który właśnie ukazał się na Switchu i Steamie.

Pochodzący od mądrych dusz z Foreign Gnomes, Everhood jest grą RPG, która nagina rzeczywistość. W tej przygodzie zostajemy zaproszeni do poznania mieszkańców tytułowego Everhood, królestwa istniejącego na obrzeżach przestrzeni i czasu. Mieszkańcy tego miejsca są bardzo dziwni i spędzają czas na wędrówkach po zamkach w labiryntach. Popularną rozrywką są tu także clubbing i gry planszowe. Tak jest oczywiście do czasu, gdy wszystko zaczyna iść nie tak. Pewien skrzat kradnie rękę drewnianej lalce o imieniu Red. Dążenie do odzyskania tej kończyny zaczyna ciągnąć się za wątki tego dziwnego świata, odkrywając tajemnicę i rzeczywistość.

Przygotuj się na podróż przez drzwi percepcji, jak zbadać fantastyczne środowiska w polowaniu na skradzioną kończynę. Twoje aktywności będą sięgać od zabawy w chowanego z ożywionymi grzybami w lesie po jazdę na gokartach z magami, czującymi punktami zapisu, robotami i nie tylko. W trakcie gry odkryjesz więcej informacji o przeszłości Reda i poznasz Prawdę Absolutną wszechświata.

Nie wszystkie z eklektycznej obsady postaci żyjących w Everhood są zadowolone z tego, że pozwalają Ci swobodnie przemierzać świat. Będziesz musiał wziąć udział w muzycznych bitwach z wielonożnymi potworami, braćmi, którzy prowadzą firmę sprzedającą deski i oczywiście przerażającą Złotą Świnią. W tych bitwach będziesz unikać ataków, poruszając się, tańcząc i skacząc z dala od niebezpieczeństwa. Przez cały czas będziesz się bawił przy tak eklektycznych tematach bitewnych, jak ciekawi mieszkańcy Everhood.

To nie jest tylko historia Reda. Wraz z rozwojem przygody i odkrywaniem tajemnic Everhood, mała lalka będzie musiała dokonywać wyborów, które nie tylko wpłyną na jej przyszłość, ale także określą jej rolę w przyszłości wszystkich napotkanych postaci. Podróż Reda obfituje w tajemnice i zmieniające świat rewelacje, więc czeka na Ciebie mnóstwo walizek do odkrycia.

W Everhood doświadczysz nieustannie zakręconej historii, rozgrywającej się w pięciu trybach trudności. Dostępna jest również opcja New Game Plus, która podważa wszystko, co wydarzyło się do tej pory.

"Everhood rozpoczął się jako projekt poboczny pomiędzy moim współtwórcą Jordi Roca i mną," powiedział Chris Nordgren, współzałożyciel Foreign Gnomes. "Od tego czasu ewoluował w dziwną, żywą i tajemniczą grę, którą z dumą dzielimy się dziś ze wszystkimi na Nintendo Switch i Stream". Podpisz kontrakt, sprzedaj swoją duszę i dołącz do nas w Everhood".

Jeśli szukaliście nowego, totalnie dziwacznego świata do eksploracji, Everhood może być właśnie dla Was. Gra jest już dostępna na Switchu w cenie 14,99 dolarów oraz na Steamie za 9,99 dolarów. Posiadacze PC otrzymają również dostęp do beta modów w postaci w pełni funkcjonalnego edytora bitew. Coś ekstra dla kreatywnych ludzi wśród was.

Zobacz

Posiadacze Nintendo Switch mogą już doświadczyć pierwszego rozszerzenia do gry Science Fiction Action-RPG The Outer Worlds, ponieważ The Outer Worlds: Peril on Gorgon jest już dostępne do pobrania na popularną konsolę hybrydową Nintendo. Deweloper Obsidian Entertainment i wydawca Private Division ogłosili, że posiadacze Switcha mogą już 10 lutego zbadać upadek projektu Gorgon w...

Gatunek puzzle, (moim skromnym zdaniem) jest jednym z najbardziej wszechstronnych gatunków tam. Powodem tego jest to, że istnieje tak wiele sposobów, w których możemy opodatkować nasze mózgi. Na jednym końcu spektrum mamy gry słowne i łamigłówki liczbowe, które ludzie kończą od zawsze, a na drugim takie jak Myst. Jeśli ktoś z was ukończył Myst i Riven bez pomocy, to albo jest...

Deweloper i wydawca Oddworld Inhabitants opublikowali nowy zwiastun swojej nadchodzącej gry Oddworld: Soulstorm, pokazując niektóre z nowych funkcji rozgrywki w platformówkach action-adventure. Oddworld: Soulstorm ukaże się wiosną tego roku na PC, jako czasowy exclusive w Epic Game Store, PlayStation 4 i PlayStation 5. Najnowsza przygoda Oddworld Inhabitants to reimaginacja kultowego...