loader

Eksploracja staje się fraktalna w Earth Analog

Uwielbiam gry eksploracyjne. Jest coś naprawdę satysfakcjonującego w możliwości odkrywania świata dla siebie. Istnieje wiele różnych gatunków, które robią to na swój sposób. Czy będzie to dobry proceduralnie generowany dungeon crawl, czy wycieczka w głąb kosmosu, jest coś naprawdę pociągającego w nieznanym. Problem z tym gatunkiem polega na tym, że można go bardzo łatwo przekombinować. Możesz posunąć poczucie realizmu do granic możliwości i skończyć z koniecznością posiadania doktoratu z astrofizyki tylko po to, by twój statek robił to, co mu się każe (nie patrząc na Elite Dangerous). Alternatywnie, możesz zrobić No Mans Sky. Tak, wiem, że się poprawiłeś, Hello Games, ale musisz przyznać, że na początku było trochę leniwie. Earth Analog, nasz dzisiejszy temat rozmowy, ma nadzieję na przywrócenie równowagi i jest na ekranach waszych komputerów w tej chwili.

W Earth Analog jest trochę więcej niż tylko skakanie z planety na planetę. Jest to oczywiście ogromna część gry i zobaczysz siebie badającego odległe systemy startowe i niezbadane światy. Poza tym jednak, będziesz musiał utrzymywać swój statek w dobrym stanie, bo inaczej nigdzie się nie ruszysz. Jeśli zamierzasz ulepszać swój statek i naprawiać części, które mogą, i bez wątpienia będą się psuć, będziesz potrzebował zasobów. W związku z tym, jeśli chcesz odnieść sukces, będziesz musiał zająć się wydobyciem i poszukiwaniem surowców.

To są podstawy, ale w Earth Analog jest trochę więcej niż tylko wskoczenie na planetę, wydobycie surowców i przeskoczenie na następną. Będziesz musiał polować na kamienie szlachetne i artefakty obcych, które z kolei odblokują nowe trasy i pomogą ci kontynuować podróż. Do tego dochodzi jeszcze tajemnicze urządzenie Dimension Device. Czy uda ci się odkryć jego tajemnice, to się dopiero okaże.

Earth Analog wykorzystuje specjalny silnik renderujący do tworzenia fraktalnych środowisk. Silnik ten wykorzystuje niekonwencjonalną technikę ray-marching, aby wykonać swoją pracę. Lepsze wyobrażenie o tym będzie można zobaczyć w zwiastunie, który pokażę Wam za chwilę, ale wszystko to wygląda dość pomysłowo.

"Od dnia, w którym obejrzałem Interstellar, chciałem stworzyć grę typu space sim, która uchwyci to poczucie tajemnicy i ekscytacji" - powiedział nkm, dyrektor generalny Funcraft Games. "Kiedy odkryłem innowacyjną technikę renderowania zwaną ray marchingiem i dowiedziałem się, jak można ją wykorzystać do wyświetlania fraktalnych światów w czasie rzeczywistym, wiedziałem, że moje marzenia mogą stać się rzeczywistością".

Jeśli masz ochotę na eksplorację po zupełnie nowym zestawie planet, Earth Analog zdecydowanie może być twoją następną przygodą. Wspomniałem wcześniej o tym zwiastunie, prawda? Zostawimy cię z nim teraz, abyś mógł lepiej zrozumieć o czym mówię. Jeśli wam się spodoba, przejdźcie na Steam i sprawdźcie sami.

Zobacz

Posiadacze Nintendo Switch mogą już doświadczyć pierwszego rozszerzenia do gry Science Fiction Action-RPG The Outer Worlds, ponieważ The Outer Worlds: Peril on Gorgon jest już dostępne do pobrania na popularną konsolę hybrydową Nintendo. Deweloper Obsidian Entertainment i wydawca Private Division ogłosili, że posiadacze Switcha mogą już 10 lutego zbadać upadek projektu Gorgon w...

Gatunek puzzle, (moim skromnym zdaniem) jest jednym z najbardziej wszechstronnych gatunków tam. Powodem tego jest to, że istnieje tak wiele sposobów, w których możemy opodatkować nasze mózgi. Na jednym końcu spektrum mamy gry słowne i łamigłówki liczbowe, które ludzie kończą od zawsze, a na drugim takie jak Myst. Jeśli ktoś z was ukończył Myst i Riven bez pomocy, to albo jest...

Deweloper i wydawca Oddworld Inhabitants opublikowali nowy zwiastun swojej nadchodzącej gry Oddworld: Soulstorm, pokazując niektóre z nowych funkcji rozgrywki w platformówkach action-adventure. Oddworld: Soulstorm ukaże się wiosną tego roku na PC, jako czasowy exclusive w Epic Game Store, PlayStation 4 i PlayStation 5. Najnowsza przygoda Oddworld Inhabitants to reimaginacja kultowego...