loader

Mighty Fight Federation (PC) - recenzja

Jake Sapir:

Mighty Fight Federation przychodzi do nas jako część inauguracyjnego turnieju, a ponieważ Emily i ja walczyliśmy w tej grze na arenach bitewnych, będziemy dawać wam nasze ujęcia na temat samej gry. Dla wyników naszej epickiej bitwy, stay tuned.

Na szczęście, kiedy mówię "areny bitewne", nie mówię o MOBA; nie zgodziłbym się grać w coś takiego. Zamiast tego, MFF to gra walki na arenie, co oznacza, że postacie poruszają się swobodnie w trzech wymiarach. Pomyśl raczej o Power Stone niż o Tekkenie. Od razu, miałem trochę problemów z przyzwyczajeniem się do stylu walki MFF. Samouczek ładnie wszystko wyjaśnia, ale jest dużo do omówienia, ponieważ system walki nie jest podobny do niczego, do czego jestem przyzwyczajony. Istnieją tylko dwa podstawowe przyciski ataku, z kolejnym przyciskiem do ich modyfikacji. Istnieją dodatkowe przyciski do toczenia i przerywania ataków wroga. Mój mózg nie mógł do końca nadążyć zarówno za układem kontrolera, jak i za tym, które ataki następują w jakich sytuacjach, więc na początku czułem się jakbym wciskał dużo przycisków. Jestem pewien, że z czasem nabierze to większego sensu, ale przystąpiliśmy do bitwy stosunkowo świeżo, aby było sprawiedliwie.

Postacie mogą być trafione lub nie w Mighty Fight Federation, ale lubię niektóre z projektów. Moim pierwotnym wyborem był Heckbane, demoniczny wilko-podobny potwór (w sensie osobowości) ze świetnym atakiem z rozpędu. Ale skończyło się na tym, że miałem o wiele więcej sukcesów z jednym z dwóch (lub czterech, w zależności od tego, jak to liczyć) postaci gościnnych gracing roster, Yooka i Laylee z Yooka-Laylee. Oprócz innych gości, Toejama i Earla, postacie obejmują szkieletowego muzyka kowboja o imieniu Tunestone i killbota o imieniu Killbot. Niektóre z projektów są naprawdę ciekawe i unikalne, ale inne są nieco bardziej waniliowe. W sumie istnieje 13 znaków, co nie jest złe dla mniejszej gry, jak to.

Ostatecznie, najlepszą rzeczą, jaką mogę powiedzieć o Mighty Fight Federation jest to, że to nie interesuje mnie, i to było zabawne. To nie stanie się zszywką dla mnie, czy coś, ale ja też nie zamierzam zapomnieć o nim łatwo. W tym sensie wyróżnia się wśród gier, w które grałem na turnieju. Robi coś niecodziennego, z wystarczającym stylem, by częściowo zniwelować problemy z rozgrywką. Polecam spróbować, jeśli interesują cię bijatyki 3D.

Emily Mullis:

Zawsze lubiłam arcade'owe gry walki za gorączkowe wbijanie przycisków i niewiarygodne sekwencje finiszerów. Mighty Fight Federation było z pewnością tym wszystkim i jeszcze więcej. Ze swoją kreskówkową oprawą i dziwacznymi postaciami wydaje się dziecinna, ale daje tyle radości, że jest świetna dla każdego wieku. Wszystkie postacie są unikalne i krzykliwe. W końcu poczułem się komfortowo z Krystal, prywatnym detektywem przemienionym w kryształową bestię. Trzeba przyznać, że jej ataki zasięgowe sprawiają, że walki z innymi początkującymi są trochę niesprawiedliwe, ale gdy tylko Jake połapał się w swojej drużynie duetu Yooka-Laylee (łapiesz?), byliśmy na równym gruncie. Muzyka jest świetna. Jej szybkie tempo rock 'n roll pasuje do klimatu lat 90-tych i naprawdę podnieca do meczu.

Myślę, że to dlatego, że grałem na PC, kiedy po raz pierwszy przeszedłem samouczek za pomocą myszki i klawiatury. Szczerze mówiąc, chyba że jesteś super hardcore PC gracz, kontrolery działają najlepiej dla tej gry. Po przełączeniu, byłem w stanie dostać się do przepływu rzeczy. Jake i ja zarówno grał wokół z kilku znaków przed osiedleniem się na Krystal i Yooka-Laylee. Wtedy zaczęła się prawdziwa walka. Podczas gdy my po prostu zrobiliśmy versus, gra pozwala również na bitwy zespołowe, a nawet wolne dla wszystkich 4 łatki gracza. Walka obejmuje ruchy od ziemi do powietrza, kopiąc drugiego gracza i używając specjalnych umiejętności, aby odepchnąć drugiego gracza lub zadać mu ogromne obrażenia. Dashing może również zadawać obrażenia i jest mechanika toczenia się. Oba te elementy naprawdę pomagają w pokryciu terenu, albo dostać się z dala od innych lub dostać się blisko, aby rozbić ich w dół. To szalona przejażdżka, która sprawi, że będziesz siedział na krawędzi swojego fotela przez cały czas trwania meczów. Grafika jest niesamowita, a animacje walki są równie atrakcyjne wizualnie.

Might Fight Federation to świetna gra, w którą możesz zagrać z przyjaciółmi i rodziną. Sprawdź ją na Steam!

Zobacz

Wow. Grałem w kilka szalonych gier w przeszłości (patrzę na ciebie Castle Crashers), ale nigdy w coś tak czysto chaotycznego jak Guntastic. I, przed założeniami są wykonane pozwól mi tylko powiedzieć, to była zabawa chaotyczne, nie wściekły chaotyczne. Guntastic to multiplayer, one-shot-one-kill arena brawler, gdzie koncentruje się na usunięciu innych graczy tak szybko, jak to...

Postanowiłem zrecenzować tę grę nie tylko jako gracz, ale także jako wielki fan wrestlingu, wielki fan wrestlingu lat 90-tych i GINORMOUS WWF Wrestlemania 2000/No Mercy for the N64 fan. Zakładam, że to właśnie ta osoba będzie potencjalnie najbardziej zainteresowana tą grą. Oznacza to, że ta recenzja będzie zawierała kilka kalamburów i odniesień do pro-wrestlingu, Ooh yeah dig it!...

Uwielbiam dobre gry taktyczne. Te tytuły, jeśli są zrobione dobrze, są jak szachy na sterydach. Inną miłą rzeczą w tym szczególnym podgatunku gier strategicznych jest to, że większość z tych tytułów są oparte na kolei, co daje czas do myślenia i planowania. Teraz wiem, że niektórzy z was będą woleli gatunek RTS i całkowicie rozumiem dlaczego. Kochałem Starcraft 2 i Command...