loader

Recenzja - Out of Sight (PC)

Termin "casual gamer" jest trochę obelga teraz. Ten moniker jest zwykle podane do kogoś, kto myśli, że gry jest objęty tylko odtwarzanie [wstaw mobilny pochłaniacz czasu tutaj] podczas oczekiwania na spotkanie, czekając na autobus, siedząc na toalecie, itp. Wróć do początku do połowy 2000 roku, jednak i "casual gaming" było coś zupełnie innego. Jest w tym pewien sens, więc proszę, wytrzymaj ze mną.

Na jednym etapie, dorywczo gry był gatunek wszystkich własnych. Były to gry, które grałeś, gdy nie masz czasu, aby zrobić wiele z niczego innego. Zostały one zaprojektowane, aby być genialny sposób na spędzenie pół godziny, podczas gdy miałeś przerwę. Były świetne, gdy po prostu chciałeś się zrelaksować lub, tak naprawdę, nie wiedział, co masz ochotę grać.

Musimy pamiętać, że to było zanim rynek P2W zaczął zdzierać z ludzi pełną mocą na komórkach. Kupowałeś całą grę, często bardzo tanio, i po prostu grałeś. Żadnych paywalli, pasków energii, czy po prostu zdobywania 20 minut w 24 godziny. Jeśli kochasz grę można grać aż krowy przyszedł do domu. Znalazłem Hidden-Object gatunek poprzez tę metodę i absolutnie zakochał się w Mystery Case Files gry, (które założę się, że są jeszcze tam, zrób sobie przysługę i znaleźć je.) Uwielbiam ten gatunek jako naprawdę świetny sposób na zabicie czasu, a teraz znalazłem Out of Sight! Gra, którą będziemy dzisiaj omawiać. Widzicie?! Mówiłem, że do tego dojdziemy!

Ta mała gadanina powyżej nie była tylko moim wspomnieniem, miałem na myśli kilka bardzo ważnych punktów, które odnoszą się do Out of Sight. Pierwszą z nich jest to, że jest to gra casualowa, ale jednocześnie musimy dokonać bardzo ważnego rozróżnienia pomiędzy grą, w którą gra się w krótkich partiach, a grą, która jest zaprojektowana tak, aby patrzeć na nią w szerszym znaczeniu, o którym właśnie wspomniałem. Trzeba traktować Out of Sight jako to, czym jest. To dość prosta gra z ukrytymi obiektami, (na pierwszy rzut oka) z wyciszonym dźwiękiem, w którą najlepiej grać w krótszych partiach.

Tak więc, Out of Sight, jest proste w najlepszym możliwym sensie. Nie ma żadnej fabuły, o którą trzeba się martwić, a jedynym celem jest znalezienie przedmiotów wymienionych dla Ciebie w każdym poziomie. To wszystko! Czy to wpłynęło na ilość zabawy, którą miałem i nadal mam grając w tę grę? Ani trochę. Miło jest czasami być w stanie grać w coś, co nie ma cię biegać w kółko z milionem rzeczy do myślenia i po prostu zwolnić i zrelaksować się.

Wspomniałem, że Out of Sight jest prosty na powierzchni i jak zapewne widzisz, bardzo dobrze, że jest. Trudność przychodzi w fakcie, że ta gra jest 3D. Większość gier Hidden-Object daje scenę z nadmiaru różnych elementów w nim i sprawiają, że znaleźć konkretne z nich. Nie ma nic złego w tym i niektóre z moich ulubionych gier w tym gatunku naśladować ten model. Tutaj wyzwanie polega na efektywnym wyłuskaniu igły ze stogu siana. W Out of Sight zastosowano zupełnie inne podejście. Otrzymujesz scenę, która wygląda dość proste na powierzchni. Jest to jednak gra polegająca na manipulacji kamerą.

Na przykład. Jedną ze scen jest podwórko i patrząc na nie z daleka nie jest ono zbyt duże. To jest zwodnicze, ponieważ jak powiększyć widzisz więcej elementów usianych na miejscu. Co ważniejsze, nie zobaczysz połowy tego, czego potrzebujesz, dopóki nie zaczniesz obracać kamerą i zauważysz, że przedmioty, których szukasz, są często ukryte za innymi obiektami. Nie zobaczysz tych przedmiotów bez zmiany własnego pola widzenia. Tak więc, aby wziąć mój ostatni punkt, to nie jest Gdzie jest Waldo z wielu rzeczy, to jest spis przedmiotów bardzo sprytnie ukryte. Znajdziesz również, że trzeba będzie manipulować pewne elementy na poziomie, aby ujawnić to, czego szukasz. Wszystko to składa się na styl gry, który jest dla mnie wyjątkowy i który naprawdę mi się podoba.

W skrócie. Sterowanie jest tak proste, jak to tylko możliwe. Możesz wykonać wszystko, czego potrzebujesz, za pomocą myszy lub klawiatury, jeśli to preferowany styl gry. Szczerze mówiąc, kontrole myszy są prawdopodobnie łatwiejsze, ale to jest czysto osobisty gust. Graficznie, Out of Sight, jest kolorowy i pięknie zrobione. Pamiętaj, że nie gramy tu w 60-godzinne opus z całą zawartością graficzną filmu, tytuł robi to, co musi zrobić i robi to bardzo dobrze.

Muzyka jest idealna do ogólnego nastroju, jaki panuje w Out of Sight. W tle przygrywa piękna ścieżka dźwiękowa Zen, która bardzo dobrze wpływa na relaksującą naturę gry. Niekoniecznie będzie się ona wyróżniać na tle innych, ale jest idealnie dopasowana do zadania, które ma wykonać.

Moja jedyna krytyka i to jest malutkie w porównaniu do tego, co Out of Sight robi dobrze, jest to, że przedmioty były trudniejsze do znalezienia na poziomie ustawionym w nocy. Zrobiłem to, ale zajęło mi to dłużej nie dlatego, że nie mogłem zobaczyć, czego szukam, ale dlatego, że nie mogłem zobaczyć prawidłowo okres. To może być ewentualnie naprawione, więc nie ma wielkiego problemu tam.

W sumie, to urocze grać w grę od czasu do czasu bez stresu, bez limitów czasowych i bez życia, aby martwić się o. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać stosunkowo proste zadanie i zrobić to w swoim czasie wolnym. Jesteś punktowane jak idziesz, ale nawet to nie dodaje żadnej presji. Jeśli jesteś kimś, kto naprawdę potrzebuje wysokich wyników, masz możliwość wyboru poziomu, więc możesz wrócić i spróbować jeszcze raz.

Out of Sight to gra, która wie, co ma robić i robi to bardzo dobrze. Gracze lubiący łamigłówki powinni spróbować swoich sił w tym tytule. Można go znaleźć w sklepie Steam za książęcą sumę 4,75 funtów. Moim zdaniem jest to bardzo dobrze wydana piątka.

Wygląd i wrażenia - 8/10

Wyzwanie - 8/10

Stosunek jakości do ceny - 8/10

8/10

Wszystko na swoim miejscu. Out of Sight dokładnie wie, czym chce być. To relaksująca, niezobowiązująca gra, która nie stara się być niczym innym. Powiedziałbym, że za bardzo rozsądną cenę tego tytułu jest to godna inwestycja dla każdego fana łamigłówek.

Zobacz

Wow. Grałem w kilka szalonych gier w przeszłości (patrzę na ciebie Castle Crashers), ale nigdy w coś tak czysto chaotycznego jak Guntastic. I, przed założeniami są wykonane pozwól mi tylko powiedzieć, to była zabawa chaotyczne, nie wściekły chaotyczne. Guntastic to multiplayer, one-shot-one-kill arena brawler, gdzie koncentruje się na usunięciu innych graczy tak szybko, jak to...

Postanowiłem zrecenzować tę grę nie tylko jako gracz, ale także jako wielki fan wrestlingu, wielki fan wrestlingu lat 90-tych i GINORMOUS WWF Wrestlemania 2000/No Mercy for the N64 fan. Zakładam, że to właśnie ta osoba będzie potencjalnie najbardziej zainteresowana tą grą. Oznacza to, że ta recenzja będzie zawierała kilka kalamburów i odniesień do pro-wrestlingu, Ooh yeah dig it!...

Uwielbiam dobre gry taktyczne. Te tytuły, jeśli są zrobione dobrze, są jak szachy na sterydach. Inną miłą rzeczą w tym szczególnym podgatunku gier strategicznych jest to, że większość z tych tytułów są oparte na kolei, co daje czas do myślenia i planowania. Teraz wiem, że niektórzy z was będą woleli gatunek RTS i całkowicie rozumiem dlaczego. Kochałem Starcraft 2 i Command...