loader

Recenzja - Wrestling Empire (Switch)

Postanowiłem zrecenzować tę grę nie tylko jako gracz, ale także jako wielki fan wrestlingu, wielki fan wrestlingu lat 90-tych i GINORMOUS WWF Wrestlemania 2000/No Mercy for the N64 fan. Zakładam, że to właśnie ta osoba będzie potencjalnie najbardziej zainteresowana tą grą. Oznacza to, że ta recenzja będzie zawierała kilka kalamburów i odniesień do pro-wrestlingu, Ooh yeah dig it! Oznacza to również, że mniejszą wagę będę przywiązywał do takich rzeczy jak oprawa wizualna i bugi, a większą do takich rzeczy jak nostalgia i rozgrywka. Czy czujesz, co gotuję?

Wrestling Empire daje graczom przepełnionym nostalgią to, czego chcą od pierwszego dzwonka. Opcja edytora jest z przodu i na środku, a gracz może łatwo zobaczyć niektóre z ich ulubionych postaci z całego czasu natychmiast. Jasne, nazwy muszą być zmienione, ale niektóre z nazwisk placeholder da ci dobry chuckle (Dick Swagger = Val Venis). Tworzenie postaci jest w większości szybkie i łatwe, choć wybór koloru ubrania jest szczególnie obtudne (ale także bardzo specyficzne). Marks doświadczy nie brakuje ich ulubione ruchy, taunts i finishers.

Przechodząc do tego, co jest najważniejsze "Tutaj, właśnie tutaj, w Wrestling Empire!", to rzeczywiście zadrapać swędzenie tych, którzy byli wielkimi fanami WWF No Mercy i gier, które pojawiły się przed nim (WCW/NWO World Tour, WCW/NWO Revenge, WWF Wrestlemania 2000.) W sercu Wrestling Empire jest rozgrywka i prezentacja, która mocno przypomina chwalebny N64 era gier wrestlingowych THQ.

Wrestling Empire jest łatwy do wzięcia i grania; to prawdziwa frajda zobaczyć wersję N64 wszystkich moich ulubionych wrestlerów. "All hell can break loose" z bronią i zewnętrzną ingerencją, zwłaszcza gdy miesza się w różnych typach meczów. I jest coś bardzo satysfakcjonującego w powolnym odblokowywaniu pełnego rosteru setek klasycznych wrestlerów wszech czasów.

Jest tu historia, ale nie jest to szczególnie dobry jeden, i nie sądzę, że stara się być. Przypuszczam, że to i tak lepsze niż Katie Vick... Dialogi są statyczne, pozwalając losowym wrestlerom wpaść w większość ról i dlatego wszystkim im brakuje jakiejkolwiek unikalnej osobowości. Na szczęście dialogi są wypełnione dużą ilością żargonu pro wrestlingowego, a fabuła zawiera trochę pro wrestlingowej śmieszności, która wywoła uśmiech na wszystkich "owcach".

Szczerze mówiąc, nie sądzę, że warto iść drogą omawiania wszystkich konkretnych błędów. Błędy i glitche są wszędzie, ale nie są gorsze niż te, których doświadczyliby oldschoolowi gracze w typowych grach na N64. Osobiście nigdy nie doświadczyłem żadnych błędów, które łamałyby grę, ani nie doświadczyłem czegoś takiego jak crash. Nowi gracze mogą być zrażeni, ale tacy jak ja, którzy przeżyli erę N64, nie zmrużą oka.

Moim największym problemem w grze jest to, że mecze pogrążają się w chaosie, gdy do walki włączają się menadżerowie. Ci przy ringu mogą swobodnie wchodzić i wychodzić z ringu, przynosząc ze sobą broń, jak tylko chcą. Były momenty, w których miałem do nich "dwa słowa". Nie dość, że przeszkadzająca postać przeszkadza, to jeszcze jeśli gracz przypadkowo użyje jednej z tych broni, może otrzymać DQ. Jest to bardzo mało sensowne, ale jakoś nie psuje doświadczenia aż tak bardzo. Ponadto, chciałbym, aby było kilka więcej typów meczów.

Ta gra stawia mnie w dziwnym miejscu, gdzie chciałbym z całego serca polecam to dla fanów gier takich jak No Mercy. Rozgrywka jest prosta i zabawna, to niesamowite, aby zobaczyć polygon wersje wszystkich swoich ulubionych supergwiazd i czynnik nostalgii jest poza wykresem. Jeśli byłeś wielkim fanem WWF No Mercy i podobne, jak ja, ta gra jest dla Ciebie. Jeśli uważasz, że będziesz cieszyć się łatwy do odebrania, ale wizualnie uproszczone, gra wrestling, może dać temu strzał. Ale jeśli szukasz narracji-driving tryb kariery z wybitnych wizualizacji i prezentacji, zachować go w ruchu. "And that's the bottom line, cuz' Stone Cold said so!"

7/10

Mecz na 5 gwiazdek? Czy zwykły stół momentami spontanicznie wybucha płomieniami? Tak. Nie wiedziałem, gdzie to umieścić w tej recenzji, ale czułem, że ma to swoje miejsce. "D'Von! Przynieś stoły!"

Zobacz

Wow. Grałem w kilka szalonych gier w przeszłości (patrzę na ciebie Castle Crashers), ale nigdy w coś tak czysto chaotycznego jak Guntastic. I, przed założeniami są wykonane pozwól mi tylko powiedzieć, to była zabawa chaotyczne, nie wściekły chaotyczne. Guntastic to multiplayer, one-shot-one-kill arena brawler, gdzie koncentruje się na usunięciu innych graczy tak szybko, jak to...

Uwielbiam dobre gry taktyczne. Te tytuły, jeśli są zrobione dobrze, są jak szachy na sterydach. Inną miłą rzeczą w tym szczególnym podgatunku gier strategicznych jest to, że większość z tych tytułów są oparte na kolei, co daje czas do myślenia i planowania. Teraz wiem, że niektórzy z was będą woleli gatunek RTS i całkowicie rozumiem dlaczego. Kochałem Starcraft 2 i Command...

Rozbawiło mnie, gdy w opisie "o tej grze" Everhooda znalazło się stwierdzenie "spodziewaj się niespodziewanego". Na szczęście grałem (i recenzowałem) w grę, na którą Everhood ma duży wpływ: kultowy klasyk Undertale. (Czy teraz, gdy minęło już pięć lat, jest to jeszcze klasyk?) Tak więc, nieco spoilerując, wiedziałem, czego mogę się spodziewać recenzując tę grę. W...