loader

Recenzja gry - PUSS! (PC)

Podejrzewałem, że gra z kotami i migającymi światełkami ma w sobie coś dziwnego, i miałem rację. PUSS! to gra, która nie jest przeznaczona dla osób o słabych nerwach lub chrześcijan, ale w dobie internetowego trollingu, Nyan Cat, czekoladowego deszczu i memów, może to uspokoić wielu współczesnych graczy. Chodzi mi o to, że jest trzygłowy kot strzelający kulami z oczu jako pierwszy boss! I migające światła! Tak bardzo, że gra ma ostrzeżenie przed atakiem (więc epileptyczni gracze, proszę spróbować uniknąć tej gry).

W swojej istocie PUSS! jest tak naprawdę grą dla speedrunnerów lub dla tych, którzy lubią popisywać się swoimi elitarnymi umiejętnościami w dominacji nad absurdalnie trudną grą. Reklamowana jako "avoid-em up", przejmujesz kontrolę nad głową kota do wyboru i przejść przez serię losowo generowanych poziomów. Poziomy te, choć krótkie i proste, jak podążanie ścieżką do wyjścia, nie są tak łatwe, jak się wydaje. Masz do czynienia z wieloma przeszkodami, czy są one ruchome ścieżki, unikając pocisków, stojąc na niektórych płytek, aby otworzyć obszar, i tak dalej. To może być dużo, i więcej niż prawdopodobne, przeciętny gracz (lub ci, którzy zaczynają czuć się przez grę) podejmie powolne, ale stabilne podejście.

Jednakże PUSS! nie jest tego typu grą. Ma być szybka, i podczas gdy ty jesteś karany przez redukcję punktów za branie czasu cały czas, będzie wiele poziomów, gdzie utrata życia jest karą. Mind you, w pierwszych 10 poziomów, masz kilka lub tak poziomów, które są łatwe, ale jeśli masz pecha, dostaniesz trudny poziom tuż po tym, że spowoduje game over. To trwa tylko około dwóch sekund konsekwentnie dotykając ściany, aby stracić życie; to trwa tylko milisekundę dotyku z kul i innych przeszkód, aby natychmiast stracić życie.

To jest to, co mnie denerwuje w PUSS! To naprawdę opiera się w dużej mierze na szczęściu niż na umiejętnościach. Możesz dostać serię łatwych poziomów (tj. tych bez kul lub przeszkód, które natychmiast odbierają życie, przynajmniej dla mnie) lub back-to-back poziomów trudnych. Poziomy się powtarzają (co znalazłem po powtórzeniu samouczka/pierwszego świata ponad 50 razy), więc widzę, jak speedrunnerzy mogą nabrać obycia z grą. Mogę również zobaczyć, jednak, przeciętny lub dorywczo gracz, straci cierpliwość szybko po umiera w kółko.

Nie pomaga również to, że sterowanie jest delikatne na PUSS! Miałem szczęście (lub nieszczęście?) wystarczająco dużo, aby zagrać w tę grę zarówno na PC, jak i na Switchu. Spoiler alert: nasz zespół grał w tę grę jako runda na naszym obecnym turnieju na PC, i za to, byłem w stanie użyć mojej myszy, aby poruszać się po moim kotem. Podczas gdy przy użyciu myszy zapewnia łatwiejsze manewrowanie mojego kota, problem, który napotkałem był prędkość. Możesz przejść przez ekran opcji, aby zmienić prędkość myszy, ale było kilka punktów, w których konieczne było spowolnienie prędkości. To stało się irytujące, aby przejść tam i z powrotem przez ekran opcji, aby dostosować.

Nie musisz przechodzić przez ekran opcji, aby dostosować prędkość na Switchu, na szczęście. Użycie jednego joysticka do poruszania się ustawi ją na domyślną, wolną prędkość, a użycie obu joysticków pozwoli ci ustawić prędkość w zależności od tego, jak przechylone są drążki. Na tej podstawie można pomyśleć, że gra na konsoli jest najlepszym sposobem, aby przejść, ale pozwól mi zapytać: Co jeśli twój Joy-Con ma okropny problem z dryfem? Tak, nie jest to teraz najlepszy pomysł. Cóż, można też grać palcem na ekranie dotykowym, ale tego bym nawet nie polecał, bo ręka najprawdopodobniej zablokuje ekran i doprowadzi do porażki.

Więc co jest podejrzane w tej grze? Jedno słowo: demony. PUSS! ukrywa się jako słodka i krzykliwa gra o kotach, ale głęboko w grze leży kilka naprawdę diabelskich elementów. W losowych momentach po utracie wszystkich żyć, naprawdę przerażający i niepokojący obraz wyskakuje z ekranu i da ci kilka dodatkowych żyć, aby kontynuować. Wierzę, że jest to moment, w którym gra jest tak zwana "uszkodzona". Nie wiem co to wywołuje, ale dla mnie, wydaje się, że dzieje się to bardziej, gdy mam do czynienia ze złą passą poziomów.

Jednakże, nawet z szatanem przychodzącym na ratunek, jestem pewien, że PUSS! jest grą, którą polecam... kupić na wyprzedaży. Chyba, że nie masz nic przeciwko ginąć dużo, polegając na szczęście, demony, i koty (i nie epileptyczny), a następnie, przez wszystkich środków, pick to i iść do miasta.

PUSS! 4/10

Zobacz

Wow. Grałem w kilka szalonych gier w przeszłości (patrzę na ciebie Castle Crashers), ale nigdy w coś tak czysto chaotycznego jak Guntastic. I, przed założeniami są wykonane pozwól mi tylko powiedzieć, to była zabawa chaotyczne, nie wściekły chaotyczne. Guntastic to multiplayer, one-shot-one-kill arena brawler, gdzie koncentruje się na usunięciu innych graczy tak szybko, jak to...

Postanowiłem zrecenzować tę grę nie tylko jako gracz, ale także jako wielki fan wrestlingu, wielki fan wrestlingu lat 90-tych i GINORMOUS WWF Wrestlemania 2000/No Mercy for the N64 fan. Zakładam, że to właśnie ta osoba będzie potencjalnie najbardziej zainteresowana tą grą. Oznacza to, że ta recenzja będzie zawierała kilka kalamburów i odniesień do pro-wrestlingu, Ooh yeah dig it!...

Uwielbiam dobre gry taktyczne. Te tytuły, jeśli są zrobione dobrze, są jak szachy na sterydach. Inną miłą rzeczą w tym szczególnym podgatunku gier strategicznych jest to, że większość z tych tytułów są oparte na kolei, co daje czas do myślenia i planowania. Teraz wiem, że niektórzy z was będą woleli gatunek RTS i całkowicie rozumiem dlaczego. Kochałem Starcraft 2 i Command...