GTA 4 Download
GTA 4 Download

GTA 4 Download

Gatunek

Akcja, Przygodowa, Third-person shooter

Data wydania

2 Grudnia 2008

twórca gry

Rockstar North

wydawca

Rockstar Games

Pobrano: 1019 razy
Waga: 28,51 GB
Polska wersja językowa

Grand Theft Auto IV to dziewiąta część serii gier Grand Theft Auto, wyprodukowana przez Rockstar North i wydana przez Rockstar Games. Głównym bohaterem gry jest Niko Bellic. Jest on imigrantem z Serbii, który przyjeżdża do Liberty City po listach, które otrzymał od swojego kuzyna, Romana.


Zalety

Pełna wersja po Polsku
Zawarte wszystkie DLC
Optymalizacja dla słabszych PC
Rozległe miasto
Fabuła

9.6 / 10

wady

Bardzo wciąga
Brak dynamizmu aut

Pełna wersja GTA 4 Download

W GTA IV wcielamy się w postać Niko Bellica, surowego i szorstkiego człowieka pochodzącego z kawałka Europy Wschodniej, który po długiej i uciążliwej podróży statkiem dociera do Ameryki.
Niko przyciąga nie tylko perspektywa pozostawienia za sobą okropieństw wojny w Bośni, których doświadczył na własnej skórze, ale także słowa kuzyna Romana, który od czasu wyjazdu na kontynent amerykański zawsze przywoził do ojczyzny radości związane z “amerykańskim snem”: łatwe pieniądze, piękne kobiety, samochody i luksusowe domy.
Jednak w chwili decydującego spotkania sprytnie zbudowane przez Romana rusztowanie zawala się i rzeczywistość okazuje się tylko snem.

Kuzyn-wizjoner dzieli mieszkanie o niskim standardzie z “małą rodziną” karaluchów, jeździ hatchbackiem, który służy mu za taksówkę w małej firmie transportowej, którą prowadzi, i nieustannie ulega arogancji gangstera w średnim wieku o imieniu Vlad, który interesuje się także jego dziewczyną.
Aby poradzić sobie z chronicznym brakiem pieniędzy i nieszczęściem rodziny, Niko wbrew rozsądkowi wplątuje się w spiralę przemocy, której jedyną siłą napędową są pieniądze – główny temat sztuki.

Dla pieniędzy gruboskórny bohater będzie zmuszony złamać obietnicę odkupienia, dla pieniędzy będzie musiał ugiąć się pod żądaniami możnych i, znów dla pieniędzy, będzie musiał w końcu pogodzić się z własną moralnością, często odkładając na bok swoje ego i godność, by zaspokoić pragnienia zemsty tych, którzy zapłacą więcej.
Niejednoznaczność tej sytuacji sprawia, że pierwsze godziny gry są raczej anonimowe na poziomie narracji, utrzymywanej jedynie przez atrakcyjność Niko, wynikającą z połączenia jego charakterystycznego wyglądu fizycznego (zwłaszcza twarzy), sposobu, w jaki odnosi się do innych i wschodniego akcentu, który charakteryzuje jego mowę.

Wystarczy jednak nawiązać pierwsze relacje zawodowe/przyjaźnie, aby przekonać się, jak bardzo rzeczywistość różni się od tej, w której przyszło nam żyć: tło, na którym rozgrywa się akcja GTA IV, jest głębokie i kontrowersyjne, koncentrujące się głównie na dezintegracji ludzkiej duszy przez wartości współczesnego społeczeństwa kapitalistycznego: pieniądze i sukces.
W ten sam sposób Niko i wszyscy bohaterowie będą charakteryzować się profilem psychologicznym potraktowanym w maniakalny sposób, który czyni ich pod każdym względem wyjątkowymi, niemal prawdziwymi.

Wymagania minimalne dla gry GTA 4 Pełna Wersja

 • Procesor: Dual Core 1.8 GHz lub lepszy
 • Pamięć: 1,5 GB RAM
 • Karta graficzna: GeForce GTS 450 lub lepsza – 1 GB
 • Dysk twardy: 32 GB wolnej przestrzeni + 7 GB dodatki
 • System operacyjny: Windows 7 / 8.1 / 10
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 10

Zalecane wymagania dla GTA 4 Pobierz:

 • Procesor: Dual Core 1.8 GHz lub lepszy
 • Pamięć: 2 GB RAM
 • Karta graficzna: GeForce GTS 450 lub lepsza – 2 GB
 • Dysk twardy: 40 GB wolnej przestrzeni
 • System operacyjny: Windows 7 / 8.1 / 10
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 10

GTA 4 mechanika, rozgrywka i nowości

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, główna struktura Grand Theft Auto IV nie odbiega od struktury poprzedników: naszym zadaniem, jako Niko Bellic, będzie spełnianie próśb osób kontaktujących się z turą w prostym mechanizmie “przejdź z punktu A do punktu B”, co przekłada się na udanie się do zleceniodawcy w celu otrzymania zadania, pozyskania pojazdu (jeśli nie jest jeszcze oferowany) i udania się do wcześniej ustalonego punktu, w celu zabicia celu / odzyskania przedmiotu / wykonania dostawy. Zmienne, które konkurują ze sobą w ramach tej struktury, dotyczą głównie zadań, które będziemy musieli wykonać w samej misji: np. gonienie celu samochodem zamiast wyrzucenia go z mieszkania, dostarczenie paczki zamiast jej odebrania. Pewne “otwarte” rozwidlenia czyhają na końcu niektórych misji (można zdecydować, czy zabić cel, czy nie), lub w sekwencji tychże. W pierwszych momentach gry, aby podać konkretny przykład, znajdziesz się z kuzynem Romanem w tarapatach po jednej stronie i nową dziewczyną czekającą na pierwszą randkę po drugiej: jeśli pójdziesz do kuzyna pierwszy, ratując go przed pobiciem, dziewczyna odezwie się SMS-em do czystego lodu, odwrotnie, Roman zostanie pobity i będziesz musiał odzyskać go w szpitalu po upojnej nocy.
Mimo tych sztuczek poszczególne zadania nadal charakteryzują się powtarzalnością i liniowością, która zawsze cechowała misje w każdym odcinku serii i która jest bez wątpienia jej najbardziej negatywnym aspektem. GTA było kiedyś, i nadal wydaje się być, rajem dla niespecjalistów, tytułem mającym na celu zajęcie gracza zwykłymi “rutynowymi” czynnościami, próbującym pochłonąć jego czas zadaniami bez żadnej głębi.

Aby jednak pusta powtarzalność akcji gry nie była zbyt uciążliwa, projektanci gry postanowili wprowadzić do jej struktury kilka nowych elementów. Wiele z tych udoskonaleń dotyczyło przede wszystkim układu ruchu. W GTA IV po raz pierwszy użytkownik ma możliwość korzystania z transportu publicznego do poruszania się po mieście. Środki transportu, a konkretnie taksówki i metro, pozwolą Ci szybko dotrzeć do dowolnego punktu na ogromnej mapie gry, eliminując w mniej lub bardziej efektywny sposób “martwy czas” związany z prowadzeniem samochodu w pierwszej osobie. Każdy z nich będzie oczywiście ponosił koszty związane z usługą: na przykład korzystanie z taksówki w celu natychmiastowego dotarcia do celu będzie wiązało się z wydatkami niemożliwymi do utrzymania w pierwszych fazach gry, w których wynagrodzenie za każde zadanie pokryje zaledwie trzy lub cztery przejazdy. Z drugiej strony metro, choć oferuje tańsze usługi, wymaga najpierw dotarcia do najbliższej stacji, a następnie dotarcia do celu z peronu przylotów. W sumie taki system znacznie usprawnia rozwój przygody, a ci, którzy zdecydują się poświęcić misjom głównego zadania, będą mogli bez większych problemów kontynuować wątek narracyjny.

Wprowadzenie mechanizmu pozwalającego na automatyczne powtórzenie ostatniej nieudanej misji to również mały geniusz, który znacznie zmniejsza frustrację. Dzięki tym sprytnym zabiegom GTA zmienia się: ci, którzy nie lubią nieustannego błądzenia po ulicach miasta, będąc niewolnikami wszechobecnej minimapy i wskazówek kierunkowych, mogą niemal nagle pozbyć się wszystkich tych mniej atrakcyjnych etapów. Mimo to sam charakter zadań zmusza do zmierzenia się z licznymi i długimi sesjami jazdy, które w efekcie końcowym są do siebie zbyt podobne. Gracze, którzy już nie byli w stanie wytrzymać w takiej scenerii, nie znajdą w czwartym rozdziale tak wielkich zmian, które mogłyby zmotywować do odrodzenia się entuzjazmu. Bo doskonała reżyseria, ciekawa fabuła i – jak się przekonamy – żywy i tętniący życiem świat gry nie są w stanie sprawić, że zapomnisz o podstawowej powtarzalności.

Mimo dużej niechęci wielu ludzi do tego tytułu uważam, że czwórka jest naprawdę dobrą odsłoną GTA. Można tu znaleźć ciekawą historię, sporo innowacji i przede wszystkim stary charakter gry. Polecam wszystkim, którzy lubią GTA, ale nigdy nie mieli sposobności zagrać w GTA IV.

GTA 4 Pobierz — Dlaczego Warto Skorzystać Z Naszego Serwisu?

✓ Prędkość pobierania bez ograniczeń. Wszystkie nasze pliki znajdują się na serwerach bez limitu pobierania
✓ Bezpieczeństwo. Nasza strona posiada aktywny certyfikat SSL, a pliki udostępniane społeczności skanowane są przy pomocy zaktualizowanych programów antywirusowych.
✓ Satysfakcja. Korzystając z naszego serwisu, możesz być pewny, że otrzymasz to, po co przyszedłeś.
✓ Dobra zabawa. Wiesz jaką grę pobierasz, dzięki czemu wiesz, że będziesz się przy niej świetnie bawić.
✓ Pewność. Jako nieliczni oferujemy w pełni działające, wcześniej przez nas sprawdzone gry. Na wielu innych tego typu stronach możesz znaleźć niekompletne pliki, przez co gra nie będzie działać poprawnie. U nas masz gwarancję, że dany tytuł działa poprawnie.

Skąd pobrać GTA 4?

GTA 4 możesz bez problemu pobrać na naszym portalu gamesol.pl korzystając z nowoczesnych serwerów pozwalających pobierać w prędkości nawet do 100 Mb/s.

GTA 4 Download jest w pełni spolszczoną grą, w którą możesz zagrać już dziś. Przed uploadem plików na serwery pozwalające pobierać gry bez limitu, zainstalowaliśmy grę na systemie Windows 10, a także dokładnie ją przeskanowaliśmy. Dzięki temu masz pewność, że wybrana gra będzie działać na Twoim komputerze, a Twój sprzęt nie będzie zagrożony.

Musisz także wiedzieć, że nie namawiamy Cię do skorzystania z naszego portalu. Jeżeli chcesz pobrać daną grę, to możemy Cię zapewnić, że udostępniamy w pełni działającą grę z dodatkami. Sam zdecyduj, czy chcesz skorzystać z naszej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Brak komentarzy do wyświetlenia.