Minecraft Download
Minecraft Download

Minecraft Download

Gatunek

Akcja, Multiplayer, Sandbox, TPS

Data wydania

18 Listopada 2011

twórca gry

Mojang AB

wydawca

Mojang AB

Pobrano: 1819 razy
Waga: 421,19 MB
Polska wersja językowa
Działający tryb multiplayer

Minecraft to komputerowa gra survivalowa o otwartym świecie stworzona przez Markusa Perssona i rozwijana przez Mojang Studios. Gra polega na tworzeniu i niszczeniu różnego typu bloków w trójwymiarowym świecie. Gracz steruje swoją postacią, która potrafi niszczyć i stawiać bloki, formować fantastyczne struktury, kreacje, prace artystyczne na wieloosobowych serwerach i grze na jednoosobowym świecie, w różnych trybach gry.


Zalety

Pełna wersja po Polsku
Multiplayer
Bardzo wciągająca
Generowany losowo świat
Bardzo rozbudowane opcje budownia
Świetny crafting

9.9 / 10

wady

Brak fabuły

Pełna wersja Minecraft Download

Minecraft Download to gra należąca do kategorii “sandbox”. Dla tych, którzy nigdy nie słyszeli o grach sandboksowych, przytoczmy kilka prostych przykładów, wymieniając serie Grand Theft Auto i The Elder Scrolls, z pewnością najbardziej znane i wzorcowe tytuły należące do tego gatunku. Dla jasności, za sandbox uznajemy grę, której system udostępnia graczowi dużą liczbę narzędzi zapewniających wysoki poziom interakcji z otoczeniem, a tym samym z samą grą, osadzoną w rozległym świecie. W przypadku Minecrafta możemy mówić o swoistej hybrydzie między grą fabularną a grą konstrukcyjną, z mniej lub bardziej zaakcentowanymi odniesieniami do pierwszych gier iD Software oraz do pierwszego Dungeon Keepera, przynajmniej jeśli chodzi o grafikę. W rzeczywistości mamy do czynienia z grą wideo z widokiem pierwszoosobowym, całkowicie trójwymiarową, która nawiązuje do ery 8-bitowej dzięki rozpikselowanym teksturom i modelom tak prostym, jak efektywne. Jeśli jesteś starym graczem, pierwsze uderzenie przeniesie Cię w czasie o prawie dwadzieścia lat: wystarczy jednak chwycić za mysz i klawiaturę, by od razu zorientować się, że system sterowania wcale nie różni się od tego z nowoczesnych tytułów o subiektywnym spojrzeniu.

Gra firmy Mojang stawia Cię w roli sympatycznego górnika, którego celem jest oczywiście drążenie skał w poszukiwaniu materiałów przydatnych do stworzenia całkowicie spersonalizowanego scenariusza. Dla pojedynczego gracza dostępne są trzy tryby gry. W trybie “Survival”, jak sama nazwa wskazuje, musimy przetrwać na mapie pełnej niebezpieczeństw, zdobywając pożywienie, ale przede wszystkim ukrywając się przed pułapkami, jakie kryją ciemności lochów i noc. Tryb “Hardcore” – dodany w fazie przedpremierowej – jest podobny do poprzedniego, ale ma dwie proste odmiany: wyższy poziom trudności i brak respawnu, czyli tylko jedno życie. Trzecim i ostatnim trybem jest gra “Kreatywna”, w której, całkowicie wolni od jakichkolwiek zagrożeń, mamy do dyspozycji cały świat, który możemy modyfikować bez żadnych ograniczeń, całkowicie swobodnie uwalniając architektoniczny talent i inżynierskie zachcianki.

Bez względu na to, który tryb wybierzemy dla naszej gry, świat jest generowany w sposób pseudolosowy dzięki specjalnemu algorytmowi w kodzie zwanemu “seed”, dzięki czemu powstaje gra, która zawsze różni się od poprzednich. Od wersji 1.3 możliwe jest wstawienie własnego ziarna podczas tworzenia nowej gry, aby stworzyć świat odpowiadający konkretnym potrzebom. Po stworzeniu świata zostajemy natychmiast katapultowani w sam środek mapy, sami i bez żadnego wyposażenia. Sterowanie to klasyczne sterowanie w grach pierwszoosobowych, ze spacją do skakania i akcjami wykonywanymi za pomocą przycisków myszy i klawisza E na klawiaturze. Przyciski myszy są głównymi przyciskami akcji – lewy służy do kopania, a prawy do używania przedmiotów lub interakcji z otoczeniem.

Wymagania minimalne dla gry Minecraft Pełna Wersja

 • Procesor: Intel Core i3-3210 3.2 GHz / AMD A8-7600 APU 3.1 GHz lub odpowiedniki
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Karta graficzna (zintegrowana): Intel HD Graphics 4000 (Ivy Bridge) lub AMD Radeon R5 (Kaveri) z OpenGL 4.4
 • Karta graficzna (osobna): Nvidia GeForce 400 lub AMD Radeon HD 7000 z OpenGL 4.4
 • Miejsce na dysku twardym: 1 GB
 • System operacyjny: Windows 7 i kolejne

Zalecane wymagania dla Minecraft Pobierz:

 • Procesor: Intel Core i5-4690 3.5GHz / AMD A10-7800 APU 3.5 GHz lub odpowiedniki
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: GeForce 700 lub AMD Radeon Rx 200 (z wyłączeniem zintegrowanych układów) z OpenGL 4.5
 • Miejsce na dysku twardym: 4 GB (rekomendowany dysk SSD)
 • System operacyjny: Windows 10 (rekomendowana wersja 64-bitowa)

Minecraft mechanika, rozgrywka i nowości

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić po wejściu do gry, jest zebranie minimalnej ilości materiałów do budowy pierwszych narzędzi oraz zbudowanie schronienia na noc. Pełny cykl nocy i dnia trwa bardzo szybko, dokładnie 20 minut, dlatego warto jak najszybciej zaopatrzyć się w przedmioty niezbędne do przetrwania, zwłaszcza aby uniknąć niebezpieczeństwa ze strony potworów zamieszkujących ciemności. Chcemy być szczerzy, gdy mówimy, że stawianie pierwszych kroków w Minecrafcie nie jest łatwe, a bez wiki czy kilku przewodników zrozumienie podstaw nie jest wcale intuicyjne, ale na szczęście społeczność wiernych graczy Minecrafta przychodzi z pomocą. Podstawowym przedmiotem, a także symbolem gry, jest kilof, ale oczywiście istnieje wiele narzędzi, a ilość rzeczy, które można z nich zbudować, jest niewiarygodna. Każdy typ bloku odpowiada konkretnemu narzędziu, które może być wykonane z drewna, kamienia, żelaza, złota lub diamentu, gdzie rzadkość materiału oznacza większą trwałość. To samo dotyczy broni i pancerza, które również są niezbędne od samego początku, aby móc zabijać wrogów, gdy nie mamy możliwości ucieczki.

Po zdobyciu podstawowych narzędzi gry Minecraft Pobierz oraz stabilnego i bezpiecznego schronienia, następują kolejne etapy: eksploracja, kopanie i budowanie. Najbardziej zatwardziali gracze zgłębili specjalne techniki kopania, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Oczywiście, nie można brać pod uwagę pewnych czynników związanych z naturalnym ukształtowaniem terenu, takich jak obecność naturalnych wąwozów, podziemnych tuneli czy niebezpiecznych rzek magmy. Jeśli nie zwracasz uwagi na to, co kopiesz i gdzie stąpasz, ryzyko śmierci jest wysokie. Teren w grze Minecraft składa się z różnych rodzajów skał ułożonych w warstwy, w których najcenniejsze elementy, takie jak złoto i diamenty, znajdują się w głębi, mniej więcej od poziomu 15. Bez względu na to, jak bardzo starasz się odzyskać cenny materiał, najważniejsze są zwykłe bloki, takie jak skała czy drewno, które są przydatne do budowy konstrukcji. Każdy blok można wykorzystać tak, jak się go zbierze, ale prawdziwą frajdę sprawia przekształcenie zwykłej skały w blok cegieł lub piasku w szkło.

Gdy już zdobędziesz potrzebne elementy, umieść je w szybkim inwentarzu i przejdź do układania. Jeśli zbyt mocno naciśniemy przycisk myszy, często kończymy z kilkoma klockami za dużo lub w polu, które powinno być puste. Być może jedyną trywialną wadą gry jest zbyt duża czułość przycisku myszy podczas budowy.
Podobnie jak stare dobre shardy w Ultima Online czy Neverwinter Nights, multiplayer w Minecrafcie jest otwarty na wszelkiego rodzaju personalizację dzięki oprogramowaniu przeznaczonemu do tworzenia i zarządzania prywatnym serwerem, z nieskończonymi możliwościami dostosowania. Każdemu wydaniu gry odpowiada wydanie aplikacji do uruchamiania serwera dedykowanego. Wszystko działa w bardzo prosty sposób i zapewnia każdemu możliwość tworzenia prostych, krótkich meczów z przyjaciółmi lub prawdziwych, trwałych światów. Chociaż obecnie tylko kilka serwerów jest zaktualizowanych do wersji 1.0, nasze gry nie ujawniły żadnych szczególnych problemów ani poważnych błędów. Jesteśmy pewni, że jeśli starczy czasu, liczne wspólnoty nas zaskoczą!

Mimo początkowej niechęci do gry okazało się, że jest mega wciągająca i genialna! Możliwość tworzenia ogromnych światów i budowli pobudza myślenie i kreatywność, przez co gra nadaje się dla dzieci, młodzieży jak i osób starszych. Granie ze znajomymi to istna poezja. Leci 10/10!

Minecraft Pobierz — Dlaczego Warto Skorzystać Z Naszego Serwisu?

✓ Prędkość pobierania bez ograniczeń. Wszystkie nasze pliki znajdują się na serwerach bez limitu pobierania
✓ Bezpieczeństwo. Nasza strona posiada aktywny certyfikat SSL, a pliki udostępniane społeczności skanowane są przy pomocy zaktualizowanych programów antywirusowych.
✓ Satysfakcja. Korzystając z naszego serwisu, możesz być pewny, że otrzymasz to, po co przyszedłeś.
✓ Dobra zabawa. Wiesz jaką grę pobierasz, dzięki czemu wiesz, że będziesz się przy niej świetnie bawić.
✓ Pewność. Jako nieliczni oferujemy w pełni działające, wcześniej przez nas sprawdzone gry. Na wielu innych tego typu stronach możesz znaleźć niekompletne pliki, przez co gra nie będzie działać poprawnie. U nas masz gwarancję, że dany tytuł działa poprawnie.

Skąd pobrać Minecraft?

Minecraft możesz bez problemu pobrać na naszym portalu gamesol.pl korzystając z nowoczesnych serwerów pozwalających pobierać w prędkości nawet do 100 Mb/s.

Minecraft Download jest w pełni spolszczoną grą, w którą możesz zagrać już dziś. Przed uploadem plików na serwery pozwalające pobierać gry bez limitu, zainstalowaliśmy grę na systemie Windows 10, a także dokładnie ją przeskanowaliśmy. Dzięki temu masz pewność, że wybrana gra będzie działać na Twoim komputerze, a Twój sprzęt nie będzie zagrożony.

Musisz także wiedzieć, że nie namawiamy Cię do skorzystania z naszego portalu. Jeżeli chcesz pobrać daną grę, to możemy Cię zapewnić, że udostępniamy w pełni działającą grę z dodatkami. Sam zdecyduj, czy chcesz skorzystać z naszej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Brak komentarzy do wyświetlenia.