Twierdza Krzyżowiec Download.webp
Twierdza Krzyżowiec Download.webp

Twierdza Krzyżowiec Download

Gatunek

RPG, Multiplayer, Strategiczna

Data wydania

24 Września 2002

twórca gry

Firefly Studios

wydawca

Cenega Poland

Pobrano: 1019 razy
Waga: 721,88 MB
Polska wersja językowa
Działający tryb multiplayer

Świat Twierdza Krzyżowiec przenosi gracza z terenów Anglii na jałowe tereny Azji Mniejszej oraz pustynie Arabii. Dostępne są cztery historyczne szlaki osadzone w trakcie wypraw krzyżowych z okres od X do XII wieku.


Zalety

Pełna wersja po Polsku
Zawarte wszystkie DLC
Przyjazna początkującym
Możliwość budowy zamku
Ciekawa ekonomia

9.7 / 10

wady

Bardzo wciąga
Słaba sztuczna inteligencja

Pełna wersja Twierdza Krzyżowiec Download

Twierdza Krzyżowiec Download to strategiczna gra wideo czasu rzeczywistego na PC, dostępna na platformie Steam, która powstała jako spin-off słynnego Stronghold. Gra została wydana w 2002 roku dzięki wysiłkom firm Firefly Studios i Take 2. Tytuł ten został niedawno zremasterowany w jakości HD, co dało serii powiew świeżości i pozwoliło jej zrównać się z innymi konkurencyjnymi tytułami.

Fabuła gry Twierdza Krzyżowiec wydaje się dość prosta – gracze trafiają do średniowiecznej scenerii Ziemi Świętej w czasach wypraw krzyżowych. Gracz wciela się w potężnego lorda, którego jedynym celem jest narzucenie swoich rządów całemu regionowi.
Tryby gry są zróżnicowane i w zależności od nich będziesz miał do wykonania różne zadania. Klasyczny tryb kampanii to ten, który pozwala nam zrozumieć fabułę Stronghold Crusader: wcielimy się w różnych chrześcijańskich i arabskich lordów, a naszym zadaniem będzie wygranie serii bitew (misji) o rosnącym poziomie trudności, aby na końcu zdobyć upragnioną Ziemię Świętą.

Stronghold to saga, która zapisała się w historii RTS-ów: wprowadziła szkołę zarządzania zasobami (surowcami i ludźmi) na inny poziom. Crusader jest godnym następcą pierwszych tytułów sagi, zachował mocne strony poprzedniej twierdzy, które zostały zaadaptowane do zupełnie innego środowiska (tak, pustynia nie jest tak zielona jak Europa…).
Zmiany są różnorodne, na przykład możliwość budowania gospodarstw rolnych tylko w pobliżu oaz, niezbędnych do wyżywienia ludności…, co ujawnia nowy poziom konkurencji, polegający na walce o zasoby pierwotne i o pozycje strategiczne.
Kowale, cieśle, górnicy i wszyscy mieszkańcy zamku będą pracować tylko tak długo, jak długo będą szczęśliwi, więc konieczność utrzymywania punktów szczęścia na wysokim poziomie staje się kluczowa; zależą one od racji żywnościowych, które rozdajesz, ozdób miejskich, dostępności piwa, liczby kościołów i katedr, które wznosisz, oraz wielu innych czynników, nawet tych nieprzewidywalnych, jak epidemie czy głód.
Celem każdej gry jest ochrona i zarządzanie swoim zamkiem, a przede wszystkim swoim panem; jeśli twój pan z jakiegoś dziwnego powodu zginie, automatycznie przegrywasz grę.

Wymagania minimalne dla gry Twierdza Krzyżowiec Pełna Wersja

 • Procesor: Pentium II 300 lub szybszy (zalecany 550 Mhz)
 • Pamięć RAM: 64 MB
 • Karta graficzna: 4 MB, rozdzielczość 800×600, kompatybilna z DirectX 7.0
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 7.0
 • Napęd: CD-ROM 8x
 • Miejsce na HDD: 850 MB

Zalecane wymagania dla Twierdza Krzyżowiec Pobierz:

 • Procesor: Pentium 4 1.4 GHz
 • Pamięć RAM: 1 GB
 • Karta graficzna: 128 MB klasy ATI Radeon 9600 or NVidia GeForce 5700 lub lepsza, kompatybilna z DirectX 9.0
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 7.0
 • Napęd: CD-ROM 8x
 • Miejsce na HDD: 2 GB

Twierdza Krzyżowiec mechanika, rozgrywka i nowości

Stronghold Crusader to jeden z tych tytułów, obecnie coraz częściej spotykany, który oferuje możliwość tworzenia własnych map do gry. Piękno tej funkcji polega na tym, że mapy można rozgrywać nie tylko w trybie dla jednego gracza, ale także w trybie wieloosobowym, a więc można je udostępniać wszystkim.
Niezależnie od tego, czy chodzi o budowę zamku, bitwę (zarówno w trybie dla jednego gracza, jak i w trybie wieloosobowym), czy też o całkowicie spersonalizowane scenariusze (w których można nawet ustawić oddziały wroga tak, aby atakowały w określonym czasie), władza jest całkowicie w rękach gracza!

Jednostki w Twierdza Krzyżowiec Pobierz są takie, jakich można się spodziewać: będziemy mieli do dyspozycji zarówno “europejskie” oddziały chrześcijańskich krzyżowców, jak i arabskich żołnierzy najemnych.

Jedną z największych zalet Stronghold jest silna charakterystyka każdego typu jednostki, każda milicja ma swoje własne cechy szczególne, które będziesz musiał wykorzystać najlepiej, jak potrafisz, aby przełamać obronę zamku przeciwnika! Zabójcy, wspinacze na mury, rycerze, ułani, tarbucchi, szermierze i tak dalej, wszyscy z unikalnymi mocnymi i słabymi stronami, złożoną mechaniką, którą trzeba opanować, aby wygrać każdą grę… zarówno w trybie jednoosobowym, jak i on-line…

Twierdza Krzyżowiec to jedna z najlepszych strategii, jakie kiedykolwiek powstały. Mimo upływu lat poziom strategicznej rozgrywki wciąż stoi na bardzo wysokim poziomie. Grafika się nieco zestarzała, ale całość prezentuje się genialnie. Polecam wszystkim fanom RTS-ów.

Twierdza Krzyżowiec Pobierz — Dlaczego Warto Skorzystać Z Naszego Serwisu?

✓ Prędkość pobierania bez ograniczeń. Wszystkie nasze pliki znajdują się na serwerach bez limitu pobierania
✓ Bezpieczeństwo. Nasza strona posiada aktywny certyfikat SSL, a pliki udostępniane społeczności skanowane są przy pomocy zaktualizowanych programów antywirusowych.
✓ Satysfakcja. Korzystając z naszego serwisu, możesz być pewny, że otrzymasz to, po co przyszedłeś.
✓ Dobra zabawa. Wiesz jaką grę pobierasz, dzięki czemu wiesz, że będziesz się przy niej świetnie bawić.
✓ Pewność. Jako nieliczni oferujemy w pełni działające, wcześniej przez nas sprawdzone gry. Na wielu innych tego typu stronach możesz znaleźć niekompletne pliki, przez co gra nie będzie działać poprawnie. U nas masz gwarancję, że dany tytuł działa poprawnie.

Skąd pobrać Twierdza Krzyżowiec?

Twierdza Krzyżowiec możesz bez problemu pobrać na naszym portalu gamesol.pl korzystając z nowoczesnych serwerów pozwalających pobierać w prędkości nawet do 100 Mb/s.

Twierdza Krzyżowiec Download jest w pełni spolszczoną grą, w którą możesz zagrać już dziś. Przed uploadem plików na serwery pozwalające pobierać gry bez limitu, zainstalowaliśmy grę na systemie Windows 10, a także dokładnie ją przeskanowaliśmy. Dzięki temu masz pewność, że wybrana gra będzie działać na Twoim komputerze, a Twój sprzęt nie będzie zagrożony.

Musisz także wiedzieć, że nie namawiamy Cię do skorzystania z naszego portalu. Jeżeli chcesz pobrać daną grę, to możemy Cię zapewnić, że udostępniamy w pełni działającą grę z dodatkami. Sam zdecyduj, czy chcesz skorzystać z naszej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Brak komentarzy do wyświetlenia.